Kategorie
Konkursy Młodzież

Konkurs Historyczny – WYNIKI

Dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy.

VI edycja konkursu historycznego dla szkół podstawowych „Niepodległość Polski 1918 roku” odbyła się w sali widowiskowej CKR 22 listopada 2021 roku. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raszynie pod opieką Pani Jolanty Zawadzkiej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ładach pod opieką Pana Michała Mielniczuka. Szkoła Podstawowa w Sękocinie zmuszona była przejść w tryb zdalny nauki i wycofała swoją drużynę.

Z powodów pandemii zrezygnowano w tym roku z części pisemnej konkursu, przeprowadzono jedynie część multimedialną na platformie Kahoot! Na uczniów czekał quiz z dokładnie wyselekcjonowanymi pytaniami dotyczącymi drogi Polski do odzyskania Niepodległości: 3 rundy po 10 pytań. Za każdą dobrą odpowiedź można było dostać 1000 punktów, ale… trzeba było się spieszyć. Wraz z upływającym czasem, liczba punktów malała. Ten element dodawał całej rywalizacji emocji. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie i Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z największym skupieniem podchodzili do każdego pytania. Krótka wymiana zdań i decyzja. Radość mieszała się ze smutkiem, ale także obawami – jak kształtują się wyniki.

Po pierwszej rundzie uczniowie z Raszyna prowadzili – 6618 do 5620, dzięki ośmiu dobrym odpowiedziom przy sześciu przeciwników. Reprezentacja szkoły w Ładach nie poddała się i walczyła. Efekty były widoczne po drugiej rundzie. Łady prowadziły 9843 do 9453. Przed ostatnią turą pytań było wiele emocji. Lepiej poradzili sobie uczniowie z Raszyna. Ostatecznie zdobyli 14 660 punktów, zaś z Ład – 13 406. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje! Również uczniom szkoły w Ładach należą się wyrazy uznania za ogromną wiedzę. Wszyscy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Dyrektora Centrum Kultury Raszyn Mariusza Smolichy.

Po rywalizacji drużynowej odbył się 10-pytaniowy quiz indywidualny. Tu wygrał Stanisław Stawicki ze Szkoły Podstawowej w Ładach. Drugie miejsce zajął Marcel Posadzy (SP Łady), trzecie Zuzanna Lis (SP Raszyn). Gratulacje!

Honorowy Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba.