Zaduszki Jazzowe

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na Zaduszki Jazzowe – zespół zaprezentuje utwory z płyty Amity, nagranej w maju tego roku przez kwartet jazzowy w składzie:

Janusz Brych – saksofon tenorowy i sopranowy
Fryderyk Babiński – fortepian
Jerzy Stelmaszczuk – bas
Stanisław Halat – perkusja
Liliana Szczech – śpiew

Przyjaźń, z ang. amity jest jedną z najpiękniejszych relacji interpersonalnych. Zawiera w sobie zaufanie, chęć obcowania, wymianę myśli, wzajemną pomoc, poszanowanie, serdeczność. Jest efektem poznania siebie i zaprzyjaźnionych osób, często tworzących grupę o podobnej wrażliwości. Muzycy, którzy zagrają dla Państwa koncert to właśnie taka grupa, znająca się od wielu lat i realizująca swoje pomysły przy różnych projektach artystycznych. Zaprezentowane utwory będą odzwierciedleniem preferencji stylistycznych reprezentatywnych przez autorów kompozycji. Utrzymane w klimacie głównego nurtu jazzu – mainstreamu charakteryzują się formami adekwatnymi dla tego nurtu. W wielu przypadkach są dedykowane bliskim osobom, członkom ich rodzin.
Mam nadzieję, iż słuchając utworów o różnym nastroju i kolorycie odnajdziecie w nich Państwo emocje związane z upływem czasu i wrażeniami z własnego, mam nadzieję pełnego doznań, szczęśliwego, długiego i radosnego życia.
Stanisław Halat

5 listopada (piątek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A
Wstęp wolny

#d7151a
Change this in Theme Options