Wystawy malarstwa Henryki Stronk

Centrum Kultury Raszyn
serdecznie zaprasza
na wernisaż wystawy malarstwa Henryki Stronk

KRAJ-OBRAZY

oraz Koncert Poezji Śpiewanej
w wykonaniu Joanny Mioduchowskiej

HENRYKA STRONK – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Rzeźby, dyplom w 1986 r. Dodatkowa specjalizacja z malarstwa ściennego. Absolwentka Podyplomowego Studium Planowania i Urbanistyki na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, dyplom w 1999r. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem, projektowaniem małej architektury użytkowej, malarstwem olejnym, akwarelą, rysunkiem i malarstwem ściennym. Ważniejsze osiągnięcia:

  • 1986 r. – II równorzędna nagroda za projekt statuetki dla Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa – pierwszej nagrody nie przyznano.
  • 1988r. – wyróżnienie w konkursie na medal Narodowej Rady Kultury w Warszawie.
  • 1990 r. – III nagroda w dziale rzeźby i III nagroda w dziale malarstwa w konkursie Komitetu Olimpijskiego – „Sport w Sztuce”.
  • 1992r. – realizacja 5-cio metrowej rzeźby „Wieczność” na plenerze w Schwarzenbergu w Austrii, reklamującej międzynarodowy plener „Grenzenganger” w Bawarii.
  • 2000 i 2001 – Realizacja statuetek dla Diamentowych i Złotych sponsorów programu Prezydenta RP. „Internet w szkole”.
  • 2001 i 2002 – Realizacja statuetek okolicznościowych dla klientów Tetra Pak.
  • 2003-20013- Realizacja statuetek okolicznościowych dla klientów prywatnych.

Udział w wystawach organizowanych przez FIDEM – międzynarodowe kongresy medalierskie, udział w Biennale Małych Form Rzeźbiarskich w Poznaniu, wystawach w Galerii Domu Artysty Plastyka Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz w wystawach
zbiorowych na terenie Polski: Orońsko, Kraków, Wrocław oraz we Francji – Clermont Ferrant i Włoszech – Biennale Dantesca w Rawennie.
Udział w wielu plenerach rzeźbiarskich, ceramicznych i malarskich głównie na terenie Polski. Prace w zbiorach Muzeum ASP, Muzeum Historycznego w Krakowie, Muzeum Sportu w Warszawie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

JOANNA MIODUCHOWSKA – kompozytorka, autorka tekstów piosenek i małych form literackich, pieśniarka. Laureatka OPPA 2010-(Złota Piątka); 1 miejsce- Pierwszy Praski Przegląd Piosenki Autorskiej(dk Praga- 20 08 2009), nagroda publiczności; Laureatka OSzPA „Oranżeria 2007” – nagrodzona statuetką im. Agaty Budzyńskiej. Umiejętności wokalne doskonaliła pod okiem pani prof. Czesławy Skrybant-Cichomskiej. Należy do grupy literackiej „TERRA POETICA”; Współpracowała z kabaretem literackim „ ATA” Małgorzaty Tood. Jej teksty piosenek zostały wykorzystane m. in. przez zespół „Elektryczne gitary” – „Wnoszą, wynoszą” – płyta, „Słodka maska”, „Ja mam szczęście” – film i płyta „Kilerów 2óch”. W recitalach, oprócz swoich tekstów, wykorzystuje również wiersze wielkich poetów: J.Iwaszkiewicza, B.Leśmiana, J.Tuwima, A. Asnyka do własnych kompozycji muzycznych.

 

24 listopada (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

2015_11_24 stronk

#d7151a
Change this in Theme Options