Wycieczka rowerowa

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową z cyklu „Zwiedzamy Mazowsze na rowerze”.

Wycieczka kulturalno-krajoznawcza do Podkowy Leśnej.

Trasa wraz z powrotem do Raszyna ok. 40 km (w tym przejazdy po Podkowie Leśnej), spora część trasy po szosach.

Zbiórka – przed Centrum Kultury w Raszynie, al. Krakowska 29A, 16 czerwca (sobota) 2018, godz. 10:00

Wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast-ogrodów w Polsce, założonego i w sposób przemyślany zaprojektowanego w latach dwudziestych na gruntach należących wcześniej do rodziny Lilpopów. W pięknej, zalesionej miejscowości zobaczymy przede wszystkim architekturę willową – głównie historyzującą typu dworkowego, choć będą także przykłady budownictwa modernistycznego i funkcjonalistycznego. Oprócz budynków bohaterami wycieczki będą twórcy, właściciele oraz mieszkańcy napotkanych na trasie domów. Ważnymi obiektami na trasie zwiedzania będą interesujący architektonicznie kościół wraz z ogrodem, niezmiernie ważna dla Podkowy kolejka WKD d. EKD wraz z dworcem oraz pałacyk zwany Kasynem oraz pomniki i upamiętnienia.

Dla chętnych – dwudziestominutowe zwiedzanie Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, jednego z najważniejszych dla polskiej literatury miejsc. Bilety wstępu do muzeum 10 zł od osoby (emeryci i młodzież – 8 zł).

Warto zabrać z sobą prowiant i coś do picia, bo przewidywany czas zwiedzania to ok. 5 godzin, a wszystkie restauracje i kawiarnie w Podkowie w letnie weekendy są przepełnione.

Przewodnik – Jarek Spacerolog Praski, miłośnik architektury i zabytków przemysłu oraz przyrody.

#d7151a
Change this in Theme Options