Wieczór brazylijski

LARISSA BALDOVIN

Artystka, dzieląca czas pomiędzy USA i Polskę, nigdy nie rozstaje się ze swoim aparatem. Świetny obserwator ludzi i świata wokół niej. Tworzy unikatowe opowieści rozgrywające się na kolażach fotograficznych. Jej prace, czasami zaskakujące, niespodziewane, zabawne lub smutne, dają odbiorcy poczucie cudowności jej inwencji twórczej. Prace Larissy są niczym fragmenty baśni, zapraszające nas do bogatego świata jej wyobraźni. Są afirmacją życia, radości i piękna. Patrząc na te zdjęcia po prostu chce się żyć.

RODRIGO NARDOTTO

Brazylijski artysta, kojarzony z wibrującymi barwami i tematyką, związaną ze stolicą Brazylii i jej symbolami. Łączy technikę malarstwa akrylowego, suchej pasteli, farby olejnej oraz akwareli. Rodrigo postanowił odpowiedzieć sobie na pytanie ”Co by było, gdyby Vincent Van Gogh namalował Brazylię?” W odpowiedzi powstało 90 prac, prezentujących Rio de Janeiro, Sao Paolo, Brazylię, Salvador i Recife. Na jego obecną twórczość składają się sceny z codziennego życia brazylijskich miast oraz wsi, tworzące na płótnach charakterystyczne i zdecydowane pociągnięcia pędzlem, inspirowane twórczością Vincenta Van Gogha.

Wspólna wystawa prac Larissy Baldovin i Rodrigo Nardotto, poruszająca temat Brazylii, prezentuje zestawienie tych samych miejsc, widzianych okiem malarza i fotografa.

#d7151a
Change this in Theme Options