Wieczór autorski – Maryla Ścibor Marchocka

14 października o godz. 19.00 zapraszamy do Austerii na spotkanie w ramach cyklu „Wieczory Czwartkowe. Zabawy przyjemne i pożyteczne” – wieczór autorski „Listy z raju” z Marylą Ścibor Marchocką. Wstęp wolny.
Tło muzyczne: Urszula Nowakowska-Żwirdowska (harfa)

Maryla Ścibor Marchocka – hrabianka z urodzenia, córka Żołnierza Wyklętego, wielokrotnie nagradzana publicystka. Debiutowała w 1984 roku wierszami w antologii „Życie w drodze”. Kolejne tomiki: Kamyk. Okruchy – 1999, P.S. – 2008,  Katedra  – 2012. To jednak tylko część bogatej twórczości i działalności Maryli Ścibor Marchockiej.

Na uwagę zasługuje imponująca aktywność artystki. Realizowała autorskie projekty w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie m.in. Czwartkowe Spotkania z Książką, Kadry pamięci czy Norwid i Poeci Powstania Warszawskiego.

W 2019 roku otrzymała nagrodę im. Witolda Hulewicza za  obalanie stereotypów i uprzedzeń w zbiorze opowiadań „Sprawiedliwi” – o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nominowana do Nagrody BohaterOn 2020 Za Sprawiedliwych.

„Wieczór Czwartkowy” ubogaci grą na harfie Urszula Nowakowska-Żwirdowska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez Isabelle Moretti, Kumiko Inoue, Helgę Storck, Ursulę Holliger oraz Isabelle Perrin. Jako solistka zadebiutowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie wykonała koncert D-dur J. Ch. Bacha. W lipcu 2006r. grała ze słynnym wykonawcą muzyki hip-hop, Kanye Westem na Festiwalu Open’er w Gdyni. Towarzyszyła znakomitym solistom m.in. Placido Domingo, Mietkowi Szcześniakowi i wielu innym.

„Wieczory Czwartkowe. Zabawy przyjemne i pożyteczne”
Wieczór autorski zatytułowany „Listy z raju” – Maryla Ścibor Marchocka.
14 października, 19.00
Austeria Raszyn
Wstęp wolny.
Zapraszamy!
#d7151a
Change this in Theme Options