Wernisaż wystawy Kobieta

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na wernisaż wystawy konkursu plastycznego pt. „Kobieta – marzenia i pragnienia” – XIII edycja
POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RASZYN ORGANIZOWANEGO PRZEZ CENTRUM KULTURY RASZYN

Po wernisażu zapraszamy na koncert kwartetu wokalno-instrumentalnego
w składzie:
Alicja Grabowska – śpiew, prowadzenie
Rafał Grabowski – akordeon
Anna Piotrowska – skrzypce
Mateusz Bakun – kontrabas

Projekt pod nazwą „Pójdźmy w tango na sto lat .
Powróćmy jak za dawnych lat do złotej epoki polskiego tanga z niezapomnianymi utworami Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego, poezją Juliana Tuwima i Mariana Hemara, głosami Hanki Ordonówny i Aleksandra Żabczyńskiego. Sto lat temu tango królowało na wszystkich balach, święciło też tryumfy w filmach lat 20-stych i 30-stych, towarzyszyło Polakom w drodze do niepodległości. Obok eleganckich i romantycznych kompozycji tango valse można było usłyszeć „Apasz tango” czy „Bal na Gnojnej”. Tango Nuevo ciągle żywe i obecne w kulturze polskiej, sięgają po nie tacy wykonawcy jak Budka Suflera , czy Manam, ale też powstają polskie teksty do utworów takich kompozytorów jak Astor Piazzola. Program zrealizowany w kontekście znaczenia akordeonu jako instrumentu muzyki tangowej.

Alicja Grabowska– aktorka, wokalistka, reżyserka i performerka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie WSZL w Białymstoku, autorka kilkudziesięciu programów z zakresu teatru i muzyki na terenie Polski. W swym dorobku ma współpracę min. z OiFP w Białymstoku, Śląską Orkiestrą Symfoniczną, Triem Jazzowym J. Wrombla, Poznańskim Chórem chłopięcym, oraz ośrodkami w Białymstoku (BOK, WOAK, Centrum Zamenhofa, Uniwersytet w Białymstoku). Autorka wielu projektów z zakresu wielokulturowości Podlasia ( Jestem sobie Podlasianka, Romans rosyjski blues słowiańskiej duszy”, „Chanajki”, „Wielokulturowość Podlasia”) oraz innych, w tym opracowania piosenek Osieckiej, Młynarskiego, Fogga, Jantar, Ordonki, muzyki filmowej dwudziestolecia międzywojennego, szant i innych.

Rafał Grabowski– akordeonista, kompozytor, nauczyciel PSM i OSM w Białymstoku, autor kilkudziesięciu opracowań muzyki związanej z wielokulturowością regionu, a także muzyki akordeonowej. Autor muzyki do filmów związanych z historią oraz życiem obecnym w regionie (min. Ołówek, Kopiści w getcie białostockim, Dziwadło). W dorobku ma współpracę m.in. z OiFP w Białymstoku, Śląską Orkiestrą Symfoniczną, Triem Jazzowym J. Wrombla, Poznańskim Chórem chłopięcym, oraz ośrodkami w Białymstoku (BOK, WOAK, Centrum Zamenhofa, Uniwersytet w Białymstoku) oraz z licznymi grupami freelans z zakresu muzyki poważnej i rozrywkowej.

Mateusz Bakun – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Białymstoku, nauczyciel gry na kontrabasie w PSM, kontrabasista Łomżyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Anna Piotrowska – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Białymstoku, nauczycielka gry na skrzypcach w kilku PSM na terenie Województwa Podlaskiego.

7 marca (sobota) godz. 16
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A
/ Wstęp wolny. Darmowe bilety do pobrania na portalu biletyna.pl oraz w CKR/

#d7151a
Change this in Theme Options