Wakacyjne Polskie Kino CKR

logo_kina

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na thriller pt. „Konwój„.

Reżyser: Maciej Żak
Występują: JANUSZ GAJOS, ROBERT WIĘCKIEWICZ, ŁUKASZ SIMLAT, IRENEUSZ CZOP, TOMASZ ZIĘTEK
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 92 min
Ograniczenie wiekowe: +16

Pełen zwrotów akcji pojedynek aktorski mistrzów polskiego kina w thrillerze producenta „POD MOCNYM ANIOŁEM”.

 

Po raz pierwszy razem na ekranie JANUSZ GAJOS oraz ROBERT WIĘCKIEWICZ. Doborową obsadę uzupełniają: TOMASZ ZIĘTEK („Demon”), AGNIESZKA ŻULEWSKA („Chemia”), IRENEUSZ CZOP („Jack Strong”), PRZEMYSŁAW BLUSZCZ („Czerwony pająk”), ŁUKASZ SIMLAT („Belfer”) oraz DOROTA KOLAK („Chce się żyć”).

Konwój” pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu Układ rządzi wszystkim. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego – co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

Więźniarka jest teatrem działań grupy mężczyzn o różnych życiorysach.
Konflikt jest nieuchronny. Zawada, Berg, Maciąg i Feliks są napiętnowani przeszłością. Uzbrojeni po zęby jadą z Kuleszą, który winien jest śmierci ich kolegów. Reprezentują różne postawy i zachowania wobec oskarżonego. Napięcie, jakie powstaje pomiędzy konwojentami a więźniem, potęguje fakt zemsty i możliwość jej dokonania bez konsekwencji – mogą zabić Kuleszę podczas mistyfikowanej ucieczki. Nowacki natomiast to postać o dwóch twarzach. Z jednej strony dobry mąż, ojciec, z drugiej człowiek bezwzględny. Nie wierzy w resocjalizację. Uważa, że morderców trzeba likwidować. Owładnięty ideą zabijania okazuje się bardziej niebezpieczny od więźniów, których pilnuje.

kinoswiat

22 sierpnia (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
8Konwoj
#d7151a
Change this in Theme Options