Wakacyjne Kino CKR

logo_kina

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na komedię pt. „Śmietanka towarzyska” /Café Society/.

Reżyser: WOODY ALLEN
Występują: JESSE EISENBERG, STEVE CARELL, KRISTEN STEWART, BLAKE LIVELY, i in.
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2016
Czas trwania: 96 min
Ograniczenie wiekowe: +12

Film wyświetlamy w wersji językowej z polskim lektorem.

Komedia romantyczna napisana i wyreżyserowana przez Woody’ego Allena. Jest to już 46 film tego twórcy. Akcja rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia, a jej tłem są modne kluby nocne, eleganckie przyjęcia i malownicze zakątki Nowego Jorku i Los Angeles. O popis najwyższej klasy aktorstwa, jak zwykle u Allena, zadbała plejada znakomitości. A wśród nich m.in. nominowani do Oscara i Złotego Globu – Jesse Eisenberg („The Social Network”) i Steve Carell („Foxcatcher”), jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, nagrodzona Cezarem Kristen Stewart („Zmierzch”) oraz Blake Lively („Wiek Adaline”), Corey Stoll („O północy w Paryżu”, „Ant-Man”, seria „House of Cards”), Anna Camp („Służące”) i Parker Posey („Nieracjonalny mężczyzna”).

Bobby (Jesse Eisenberg) jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila (Steve Carrell) – agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

Śmietanka towarzyska” osadzona jest w Nowym Jorku oraz Hollywood, opowieść ta stanowi panoramę losów wielu postaci, wśród których znajdują się zarówno wielkie gwiazdy kina, poszukujący nowych podbojów milionerzy oraz uwielbiający towarzyski zgiełk amanci, jak i intelektualni profesorowie, normalne pracujące dziewczyny oraz prości chłopcy aspirujący do podboju otaczającego ich świata. Podobnie jak w wielu klasycznych powieściach, wszystkie wątki „Śmietanki towarzyskiej” snuje odpowiednio wysławiający się narrator, stanowiący w tym przypadku alter ego samego autora filmu. Z tego względu Allen zadecydował, że sam podejmie się tego wyzwania i użyczył narratorowi własnego, rozpoznawalnego przez każdego miłośnika kina głosu.

Oryginalny tytuł „Café Society” (pol. „śmietanka towarzyska”) odnosi się do bywalców i bywalczyń salonów, arystokratów, artystów oraz celebrytów, którzy w ostatnich dekadach XIX wieku i pierwszych kilkudziesięciu latach XX stulecia gromadzili się tłumnie w modnych kawiarenkach i restauracjach Nowego Jorku, Paryża oraz Londynu. Określenie to zyskało na popularności w latach 30 XX wieku w Nowym Jorku, mieście wychodzącym z dopiero co zakończonego okresu Prohibicji oraz wstępującym bezceremonialnie na ścieżkę dziennikarstwa tabloidowego, którego przedstawiciele z wielką chęcią pisywali o poczynaniach ludzi należących do „śmietanki towarzyskiej”. W tamtych czasach w Nowym Jorku funkcjonowały dziesiątki oszałamiających cenami i wystrojami klubów; w niektórych nieco bardziej ceniących sobie rozgłos przybytkach właściciele zatrudniali ogromne orkiestry, liczące sobie nawet pięćdziesiąt osób. Każdej nocy noszone dumnie smokingi i suknie wieczorowe wirowały w tanecznych uściskach po nowojorskich parkietach, krążąc pomiędzy uwielbianymi klubami jazzowymi na Greenwich Village oraz legendarnymi miejscami spotkań w śródmieściu, takimi jak El Morocco. Nie wspominając już nawet o kultowym Cotton Club zlokalizowanym w Harlemie, na 142 ulicy.
kinoswiat

4 lipca (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
 1smietanka
#d7151a
Change this in Theme Options