Wakacyjne Kino CKR

logo_kina

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na dramat sci-fi pt. „Dawca pamięci” /The Giver/.

Reżyser: Phillip Noyce
Występują: MERYL STREEP, JEFF BRIDGES, KATIE HOLMES, TAYLOR SWIFT, ALEXANDER SKARSGÅRD
Kraj produkcji: Kanada/RPA/USA
Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 94 min
Ograniczenie wiekowe: +12

Film wyświetlamy w wersji językowej z polskim lektorem.

Poruszająca wizja przyszłości w reżyserii Phillipa Noyce’a. Scenariusz powstał na podstawie wielokrotnie nagradzanego światowego bestsellera Lois Lowry.

W pozornie idealnym świecie, w którym zapomniano, jak się kocha, jak wyglądają kolory i czym są emocje, jedynymi powiernikami sekretów przeszłości są DAWCY PAMIĘCI. Kiedy Jonas (Brenton Thwaites) spotyka jednego z nich (Jeff Bridges), NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE, JAK PRZEDTEM. Jonas pozna mroczna tajemnicę, która zmieni na zawsze sposób, w jaki postrzega świat i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.

W obsadzie filmu legendy kina – laureatka trzech Oscarów Meryl Streep i laureat Oscara Jeff Bridges, a także Katie Holmes, piosenkarka Taylor Swift, gwiazdor „Czystej krwi” – Alexander Skarsgård oraz dwa gorące nazwiska Hollywood – Cameron Monaghan („Shameless – Niepokorni”) i Brenton Thwaites („Czarownica”).

Wydana w 1993 roku powieść science-fiction „Dawca” autorstwa Lois Lowry natychmiast stała się bestsellerem, a także najbardziej poczytnym młodzieżowym e-bookiem w historii wydawnictwa Harper Collins. Rozeszła się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Zyskała nie tylko liczne grono fanów na całym świecie, ale trafiła także do kanonu lektur w amerykańskich szkołach. Pomysł realizacji filmu narodził się ponad 20 lat temu w głowie Jeffa Bridgesa. – „Szukałem materiału, który mógłby posłużyć za kanwę filmu z udziałem mojego ojca, Lloyda Bridgesa” – wspomina aktor i producent. Lektura potwierdziła przeczucie Bridgesa – „Wiedziałem już, że to materiał, którego szukałem”.
kinoswiat

25 lipca (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
4dawca
#d7151a
Change this in Theme Options