VI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Raszyn

VI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Raszyn

1.Cel turnieju
Popularyzacja szachów w gminie Raszyn

2. Organizator
Centrum Kultury Raszyn

3. Termin i miejsce
25 listopad 2017 r. (sobota), godz. 10:00
„Centrum Kultury Raszyn”  w Raszynie, Al. Krakowska 29A

4. Warunki uczestnictwa
Turniej otwarty dla wszystkich chętnych; ilość miejsc ograniczona do 70 uczestników

5. Zgłoszenia i wpisowe
Zgłoszenia można dokonać na stronie chessarbiter.com oraz bezpośrednio na sali gry w dniu zawodów do godziny 9:45 (pod warunkiem wolnych miejsc)
Turniej bez wpisowego !!

6. System rozgrywek
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
Tempo gry: 12 minut + 3 sek. po każdym posunięciu.
O kolejności miejsc decyduje ilość zdobytych punktów, a w przypadku równej ich ilości punktacja pomocnicza Buchholza.

7. Nagrody
Nagrodami są karty podarunkowe do Auchan o wartości:
I miejsce: 750 zł, II m-ce: 600 zł; III m-ce: 450 zł; IV m-ce 350 zł, V m-ce: 200 zł, VI m-ce: 150 zł . Nagrody dodatkowe: dla 3 najlepszych kobiet  300 zł, 200 zł, 100 zł; 3 nagrody rzeczowe w kategorii do lat 14, 3 nagrody do lat 10 oraz dla najlepszego zawodnika z gminy Raszyn.

8. Uwagi
W trakcie zawodów przewidziany jest ciepły poczęstunek oraz zimny bufet  dla wszystkich uczestników

 

Plakat szachy

RELACJA
25 listopada w Centrum Kultury Raszyn odbył się VI Turniej o Puchar Wójta Gminy Raszyn w Szachach. Zawody okazały się rekordowe pod względem frekwencji i do zmagań na 64 polach przystąpiło 64(!) uczestników. Atrakcyjne nagrody oraz szybka formuła rozgrywek (jedynie 12 minut na partię+3 sekundy po każdym pos.) skusiły do startu zawodników z tytułami międzynarodowymi, w tym także jednego z Ukrainy. Natomiast dodatkowe nagrody dla pań zaowocowały również liczniejszym ich udziałem niż w latach poprzednich. W efekcie skład był ciekawą mieszanką pod względem wieku jak i poziomu gry.
Turniej był bardzo zacięty i na całym dystansie 9 rund nikt nie wysunął się znacznie do przodu. Nawet faworyci w decydujących momentach bali się zaryzykować i wiele partii w czołówce kończyło się remisami. Z tego powodu aż czterech zawodników ukończyło zawody z dorobkiem 7 punktów i o końcowej klasyfikacji decydowała punktacja pomocnicza, która jednak ma w sobie czynnik losowy. Ostatecznie triumfatorem został mistrz federacji z Ukrainy Nazar Ustianovich, przed mistrzem międzynarodowym Krystianem Kuźmiczem, Patrykiem Chylewskim i Ryszardem Eggink. Na dalszych nagrodzonych miejscach znaleźli się mistrz Adam Deszczyński oraz mistrz międzynarodowy Jan Adamski obaj po 6,5 pkt. Najlepsza wśród kobiet była Anna Rudnik (5,5 pkt.), najlepszy junior do lat 14 – Szymon Poziomkowski (6 pkt.), do lat 10 – Stefan Ćwiek (4,5pkt.)
Maciej Nurkiewicz

WYNIKI

 

#d7151a
Change this in Theme Options