Teatrzyk dla dzieci on-line

Centrum Kultury Raszyn serdecznie zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja” w wykonaniu artystów Teatru Katarynka.

10 stycznia / niedziela / godz. 11
Teatrzyk dla dzieci ON-LINE – nagranie będzie dostępne na stronie ckr.raszyn.pl oraz na facebooku CKR

O bajce
Musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Kto wie czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj.Nie zabraknie wątków edukacyjnych. Zima bywa niebezpieczna i zabawy na lodzie mogą się rożnie skończyć. Lód bywa kruchy. Doskonała oprawa muzyczna. Mnóstwo śpiewu i ruchu scenicznego przyciągną uwagę odbiorcy, który przy okazji zabawy wyciągnie wiele pouczających wniosków i bajkowych morałów.

Autorski
Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki.

Edukacyjny
Dzieci dowiadują się, że lód bywa kruchy, poznają wartość miłości, która potrafi stopić najbardziej zamarznięte serca. Zapoznajemy też widzów z rolą poezji, uczymy czym jest radość i jak panować nad złym humorem. Pokazujemy, że przyjaciele pomagają w potrzebie i jak ważne jest ciepło rodzinnego domu.

Bohaterowie
Kataryniarz z Papugą, Bałwanek Tiko, Królowa Fruncja, Pan Cukierek, Pingwinek, Poeta, Sówka.

Muzyka
Autorami muzyki są Jakub Czachor, Paweł Penksa i Dawid Ludkiewicz, pianista, akompaniator, teoretyk muzyki i pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Scenografia
Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech.

 

#d7151a
Change this in Theme Options