Teatrzyk dla dzieci ON-LINE

Centrum Kultury Raszyn serdecznie zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu artystów Teatru Scena 96.

Obsada:
Małgorzata Wolańska – Grzybki, Babcia, Kapturek
Maciej Dużyński – Grzybki, Kapturek, Wilk
Dariusz Jarosiński – Grzybki, Gajowy, Motylek

Realizacja:
scenariusz i reżyseria: zespół
scenografia: Janek Zieliński
muzyka: Marek Żurawski

11 i 12 kwietnia / niedziela, poniedziałek /

Teatrzyk dla dzieci ON-LINE – nagranie dostępne na stronie oraz facebook CKR 11.04 w godz. 8-20 / 12.04 w godz. 10-14

Któż nie zna historii „Czerwonego Kapturka”. Wydanej po raz pierwszy drukiem przez Charles’a Perraulta w 1697 roku.
Albo w klasycznej wersji braci Grim, czy w rymowanej Jana Brzechwy, postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana na całym chyba świecie. Mające setki lat bajki zbliżone do Czerwonego Kapturka odkryto w Chinach i Włoszech. Także my postanowiliśmy dołożyć kamyczek do tego ogródka.

Zagramy zmechanizowanymi lekko kukłami a zarazem w żywym, trochę przechodzonym, planie, w ciut archaicznych dekoracjach i z muzyką bliższą staremu kinu aby opowiedzieć Wam historię z naszej perspektywy i po nowemu. Są rzeczy na które w powszechnych wersjach tej historii zgodzić się nie możemy i o których opowiedzieć musimy.

Na śpiewy i tańce sprawa zbyt poważna, ale będzie zabawnie. Jak zwykle mamy coś do powiedzenia dzieciom, dorosłym i bardzo dorosłym. Familijnie bo atmosfera u nas rodzinna a miejsce magiczne.

 

#d7151a
Change this in Theme Options