Teatrzyk dla dzieci on-line

Centrum Kultury Raszyn serdecznie zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „KOSMOLENIE RATUJĄ ZIEMIĘ” w wykonaniu artystów Teatru Kultureska.

7 lutego/ niedziela /
Teatrzyk dla dzieci ON-LINE – nagranie będzie dostępne w godz. od 8:00 do 20:00 na stronie ckr.raszyn.pl oraz na facebooku CKR

 

Charakter spektaklu

„Kosmolenie ratują Ziemię” to ekologiczny spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. To wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Uwrażliwia dzieci na problemy naszej przyrody. Porusza temat zanieczyszczeń powietrza, zwracając uwagę na szkodliwość spalania śmieci w domowych paleniskach. Pokazuje dzieciom, jak duże znaczenie ma segregacja odpadów. Najmłodsi będą mieli okazję powtórzyć zasady segregacji i podzielić śmieci. Przedstawienie prezentuje również rolę pszczół w ziemskim ekosystemie. Ta przejmująca historia z pewnością poruszy serce każdego dziecka i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Zapowiedź fabuły

Zapraszamy Was w magiczną kosmiczną podróż w czasie… Jest rok 3030. Ziemię ogarnęła zagłada. Przez zanieczyszczenia z planety zniknęły rośliny i zwierzęta. Pośród dymu i zgliszczy słychać tylko płacz ostatniej żyjącej istoty – Kropelki Wody. A tymczasem, gdzieś daleko w kosmosie, na odległej planecie żyją w spokoju Kosmolenie. Ewa, która ciągle ziewa i Michał Kichał – to największe kosmiczne leniuchy. W ich duszy tli się jednak marzenie – chcieliby zostać bohaterami przestworzy. Pewnego dnia na ich planetę dociera wiadomość z Ziemi z błaganiem o pomoc. Czy zareagują? Czy uda się uratować najpiękniejszą planetę w kosmosie?

„Kosmolenie ratują Ziemię” to spektakl dla najmłodszych, który przeniesie ich w czasie (mamy rok 3030) i czasoprzestrzeni (zapraszamy w kosmiczną podróż!). Oparty jest na autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób przez co gwarantują efektywną edukację ekologiczną.

Czas trwania spektaklu: 60 minut

 

 

#d7151a
Change this in Theme Options