Teatrzyk dla dzieci

„W to mi graj!” – musical familijny na podstawie bajek A. Fredry, A. Mickiewicza i Juliusza Słowackiego

„Paweł i Gaweł w jednym stali domu…” – któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści o psotnej Małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla Małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem.
Ale co było potem? I co by było gdyby to właśnie przez wybryki Małpki przez dom zamieszkiwany przez spokojnego Pawła i rozbrykanego Gawła przeszła powódź? Ktoś to musi przecież posprzątać… Tak więc cała trójka, mimo wzajemnych niechęci, wspomagana przez właścicielkę owego domu, zakasuje rękawy i wspólnie zabiera się do pracy, którą jednak ciężko będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem…
„W to mi graj!” to opowieść o tym, że „jak ty komu, tak on tobie” oznacza odpłatę także za wyświadczaną innym pomoc, że warto dać każdemu szansę, gdyż przy bliższym poznaniu może się okazać, ze tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli, a kiedy robi się coś wspólnie, nawet nieciekawe zadanie staje się dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.
Centralnym elementem spektaklu są bajki Fredry, Mickiewicza i Słowackiego, z których dziś tak samo jak i kiedyś, płynie nauka dla młodego pokolenia, zaś zaprezentowanie ich w formie wpadających w ucho piosenek pomoże dzieciom lepiej zapamiętać wiersze i wypływające z nich morały. Zapraszamy więc wszystkich od lat 5 do 105.

Scenariusz: JOANNA MAZEWSKA i KATARZYNA GRUSZEWSKA
Reżyseria: JOANNA MAZEWSKA
Scenografia: NATALIA KATARZYNA JARNUSZKIEWICZ
Muzyka i przygotowanie wokalne: BARTEK CABOŃ
Choreografia: AGNIESZKA SENDEROWSKA
Występują: KATARZYNA GRUSZEWSKA, JOANNA MAZEWSKA, ARTUR PASTUSZKO, PATRYK PAWLAK
Opracowanie graficzne: MATEUSZ KALINOWSKI

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje”.

22 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 11:00
Centrum Kultury Raszyn
Aleja Krakowska 29a

Bilety wstępu 5zł do nabycia w portalu Biletyna.pl bądź w recepecji CKR w godz. 8:00 – 16:00.
Liczba miejsc ograniczona do 75% widowni – 127 miejsc.

 

#d7151a
Change this in Theme Options