Teatrzyk dla dzieci

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na teatrzyk dla dzieci pt. „Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu”  w wykonaniu artystów z Teatru Promyk

Postaci w tym przedstawieniu to aktorki i aktorzy w kostiumach, animujący lalkami teatralnymi, a także wykorzystujący technikę teatralną zwaną maską. Scenariusz oparty został na starej, nieco zapomnianej legendzie. Jest to historia przygód młodego księcia Bolka, pragnącego zasiąść na królewskim tronie. By osiągnąć cel, musi sprostać wielu wyzwaniom. W trakcie wędrówki spotyka dobrego i wesołego smoka Wartusia. Obaj zaprzyjaźniają się. Odtąd wędrują razem. Jak to jednak w bajkach bywa pojawia wiele nieprzewidzianych przeszkód. Tą najtrudniejszą okazuje się czarownica Wiślica. Choć jest bardziej zabawna niż groźna, to sprawia naszym przyjaciołom sporo kłopotów. Sympatyczny książę i smok jednak świetnie sobie radzą. Szczęśliwe zakończenie jest możliwe tylko przy pomocy widzów. To dzięki ich zaangażowaniu baśń znajduje swoje szczęśliwe zakończenie.

Przedstawienie zapewnia żywy odbiór i pełne uczestnictwo widzów w przygodach bohaterów. Smok i czarownica nie straszą, lecz wprost przeciwnie bawią i uczą. Spektakl w zrozumiały dla najmłodszych widzów sposób podpowiada im, czym są takie wartości jak przyjaźń, odwaga, honor, odpowiedzialność, czy uczciwość. To doskonała propozycja dla najmłodszych, gdy pomimo ich bardzo młodego wieku, próbujemy przybliżyć im wcześniej przytoczone wartości.

Obsada:

reżyseria – Grzegorz Ociepka
scenografia – Grzegorz Fijałkowski i Maria Ociepka
muzyka – Robert Stul
występują – Iwona Fijałkowska, Ewa Rurarz, Piotr Grabowski i Grzegorz Ociepka

30 maja (niedziela) godz. 11 i 13
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A
Bezpłatne wejściówki do pobrania na portalu Biletyna.pl oraz w recepcji CKR

#d7151a
Change this in Theme Options