Teatrzyk dla dzieci

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na przedstawienie pt. „Tajemnice Żabiego Stawu” w wykonaniu artystów Teatru Ptasie Melodie

O bajce
Pokazujemy dzieciom, że miłość i dobro zawsze zwycięża.
Magiczna opowieść dzieje się w Literowym Królestwie, które słynie z pięknych wierszy i poematów. Pewnego dnia spokój Królestwa zmąciła zła Czarownica. Ukradła mieszkańcom wszystkie literki, a atrament w kałamarzach zamieniła w wodę. Sprytny Chochlik Skierka z pomocą dzieci chce odzyskać litery i przywrócić porządek.
Ale czy aby na pewno Czarownica jest taka zła, jak mówią o niej wszystkie bajki?

 

Bohaterowie Bajki

Czarownica – Czarownica kiedyś nie była taka zła jaką ją poznajemy. Wcześniej miała pełno przyjaciół i była zapraszana na królewskie bale. Jednak pewnego dnia zapuściła do Żabiego Stawu gdzie Glony oplotły jej ciało i ludzie z miasteczka nie chcieli się z nią zadawać. Uciekła do lasu, zapuściła włosy i przyodziała czarne szaty. Odtąd stała się Czarownicą w oczach innych i co gorsza swoich.

Ekierka (Chochlik) – Dzielny chwat. Uwielbia płatać figle. Żarty wysypują mu się z rękawa. Jest lubiany w Królestwie. Czy starczy mu odwagi, żeby przeciwstawić się Czarownicy?

Księżniczka – Najlepsza przyjaciółka Ekierki. Próbuje zapanować nad chaosem w Królestwie. Jest prawą ręką jej ojca.

Artystka (Poetka) – Nie może odnaleźć się w chaosie, który zapanował w Królestwie. Jej największym pragnieniem jest spisywać nowe dzieła, które kołaczą jej się w głowie.

Mądra Głowa (Sowa) – W Literowym Królestwie zajmuje swój czas polowaniem. Ma przez to wgląd na wszystkich mieszkańców. Czy okaże się i tym razem pomocna?

 

 4 października 2020 (niedziela) godz. 11:00
Sala Widowiskowa Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl. Liczba miejsc na sali ograniczona do 70 osób. Miejsca numerowane.

Wejście na salę przy zachowaniu wytycznych sanitarnych.

 

#d7151a
Change this in Theme Options