Teatrzyk dla dzieci

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na bajkę dla dzieci w wykonaniu artystów z Teatru Katarynka pt. Polarna przygoda„.

Komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzą polarnego potwora, który okazuje się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawi się pomocny polarnik, który pomoże mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszamy również tematykę dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.

Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki. Po spektaklu rozdajemy kolorowanki. Przekazujemy wiedzę o ochronie środowiska, uczymy dlaczego warto dbać o planetę. Postać Polarnika w przystępny sposób uczy skąd bierze się ropa i do czego jej potrzebujemy. Spektakl jest interaktywny. Dzieci poznają czym jest rock n roll i uczą się tańca razem z pingwinami, pomagają uratować jednego z bohaterów.

Bohaterowie: Kataryniarz z Papugą, Pingwiny Lola i Bolo, Polarnik, Potworek.
Muzyka: Jakub Czachor i Paweł Penksa, muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam.
Scenografia: Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech.

Czas trwania: 45 minut.

6 stycznia (niedziela) godz. 11:00 oraz 13:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR godzinę przed spektaklem.

#d7151a
Change this in Theme Options