Tanecznie i filmowo z muzyką klasyczną

27 lutego o godz. 16.30 zapraszamy do Austerii na kolejny koncert z cyklu Raszyński Salon Muzyczny – „Tanecznie i filmowo z muzyką klasyczną”. Wstęp wolny.

W Sali Balowej Austerii zaprezentują się Sylwia Kubiak-Dobrowolska (flet poprzeczny, bansouri, flety irlandzkie „flażolety”) oraz Maciej Pajorek (fortepian). Podczas koncertu usłyszymy formy taneczne muzyki klasycznej  pochodzące z Hiszpanii, Węgier, Indii i  Argentyny oraz fragmenty muzyki  filmowej, w której główną rolę pełni flet  oraz magiczne dźwięki hinduskiego bansourii czy  irlandzkich „flażoletów” W repertuarze pojawią się nazwiska takich kompozytorów jak: G. Bizet, A. Piazzola, Fr. Doopler, A.Menken, J.Horner czy  Enya.

Gospodarzem wieczoru będzie Edyta Ciechomska.

O artystach:

Sylwia Kubiak – Dobrowolska ukończyła z  wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej- Gadziny. W  okresie studiów doskonaliła umiejętności na kursach u takich sław jak: Jean -Pierre Rampal, Miriam Nastasi i Petera-Lukasa Grafa. Zdobyła wyróżnienia i nagrody na konkursach w Polsce i za granicą (Polska, Niemcy, Francja). Karierę flecistki solistki rozpoczęła w czasie studiów, koncertując solo z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej oraz Orkiestrą Filharmonii Białostockiej. Następnie objęła stanowisko pierwszej flecistki Orkiestry Opery na   Zamku w Szczecinie. Współpracowała jako solistka z Filharmonią Kaliską, Operetką Warszawską, Filharmonią   im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Teatrem Muzycznym „Roma”, Orkiestrą Symfonia Nova, Salonową Orkiestrą Johanna. Koncertując z orkiestrami, odbyła tournée po Europie (Niemcy, Holandia, Białoruś, Litwa, Francja, Włochy) i Ameryce Południowej (Meksyk, Peru). Solo koncertowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kenii,  Wielkiej Brytanii, Włoszech, Izraelu i Francji.

Od kilkunastu lat wykonuje i współtworzy muzykę rozrywkową, występując ze znanymi muzykami jazzowymi: Tomaszem   Szukalskim, Michałem Urbaniakiem,  Jarosławem Śmietaną. Swoim talentem wspiera również znakomitych malarzy jak: Stanisław Baj, Antoni Wróblewski, Maria Anto, grając na wernisażach i plenerach malarskich. Współpracowała również ze światem mody. Z   Adamem Sztabą przygotowała i wykonała muzykę do pokazu Arkadiusa.

W roku 2012 otrzymała „Dyplom Uznania za osiągnięcia w dziedzinie kultury” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2017 została uhonorowana Odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej.

Z kolei Maciej Pajorek jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie w klasie fortepianu Marii Brokman-Kowalskiej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w klasie fortepianu Haliny Czyżewskiej i Marcelli Eriginy, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego oraz w Królewskiej Szkockiej Akademii Muzycznej i Teatralnej w Glasgow (Wielka Brytania) w klasie Falego Pavri oraz Aarona Shorra. Maciej Pajorek jako kameralista jest zwycięzcą następujących konkursów: Peter Lindsay Prize for Piano Duo (Wielka Brytania), Torneo Internazionale di Musica (Włochy), International Mariya Yudina Piano Competition (Sankt-Petersburg, Rosja) oraz laureatem nagrody specjalnej Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku. Występował w Wielkiej Brytanii, Czechach, Rosji, Węgrzech, Włoszech i Szwajcarii. Oprocz tego kształcił się na różnych kursach pianistycznych w Polsce i poza jej granicami u takich pianistów, jak Eugene Indić, Fausto di Cesare, Vladimir Viardot, Tadeusz Chmielewski, Jonathan Plowright, Philipp Jenkins, Alexander Bonduriansky. W 2019 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuki w zakresie gry na fortepianie na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

 

Raszyński Salon Muzyczny

„Tanecznie i filmowo z muzyką klasyczną”

27 lutego (niedziela) godz. 16:30

Austeria – filia Centrum Kultury Raszyn, al. Krakowska 1

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących reguł reżimu sanitarnego.

 

#d7151a
Change this in Theme Options