SPEKTAKL

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na kultowy spektakl teatralny pt. „Szelmostwa Skapena” według Moliera w wykonaniu aktorów Teatru Montownia.

Przekład: Tadeusz Żeleński (Boy)
Muzyka: Cezary Kosiński
Opieka artystyczna: Jan Englert
Aktorzy: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki
Czas trwania spektaklu: 75 min, bez przerwy

Grany nieprzerwanie od 21 lat kultowy spektakl Teatru Montownia. Jego forma, oparta na włoskiej komedii dell’arte, to znakomity pretekst do zabawy konwencją. Czterech aktorów gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły. Usunęli z tekstu role kobiece, a tylko opowiadają o kobietach i oczywiście są w nich zakochani…

Molierowskie ‘Szelmostwa Skapena’ to więcej niż popis aktorskiego rzemiosła. Aktorom udaje się nie tylko naśladować znane z XVI-wiecznych rycin figury komedii dell’arte, te wszystkie postaci pochylonych przez wiek starców, sprężystych amantów i ruchliwych arlekinów. Potrafią dotrzeć do istoty tego gatunku – lazzi, czyli gagów. W ich wymyślaniu są niezawodni.
Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza”

Aktorzy Montowni są uniwersalni i potrafią w komiczny sposób eksponować fizyczne charakterystyczne cechy: chudość, giętkość, wydatny nos, czy szerokie usta (…) Wszyscy czterej grają czysto, inteligentnie, pomysłowo, bez oszczędzania sił.
Hanna Bałtyn, „Twój Styl”

13 lutego (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie od 20 zł do 50 zł w sprzedaży w poniedziałek i wtorek 12 i 13 lutego w godz. 17:00 – 19:00.

#d7151a
Change this in Theme Options