Qlturalne kino CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na melodramat pt. „Carol”.

Reżyser: Todd Haynes
Kraj produkcji: Wielka Brytania, USA
Rok produkcji: 2015
Język oryginalny: angielski
Czas trwania: 118 min
Ograniczenie wiekowe: +15

Film wyświetlamy w wersji językowej z polskim lektorem.

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- (Cate Blanchett) i drugoplanowej (Rooney Mara) aktorki.
„Najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian).

„Carol” to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmine”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy „I Am Not There”, „Idola” i „Daleko od nieba”. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

„Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć.”
Todd Haynes

display_gf_1_

23 maja (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
 carol film
#d7151a
Change this in Theme Options