Qlturalne kino CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Centrum Kultury Raszyn zaprasza z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca na dokument taneczny pt. „Mr. Gaga”.

Reżyser: Tomer Heymann
Kraj produkcji: Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia
Rok produkcji: 2015
Język oryginalny: angielski, hebrajski
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 103 min
Ograniczenie wiekowe: +12

Film wyświetlamy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.
„Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia.” – Ohad Naharin.

„Filmem, który ostatnio mnie zafascynował, jest „Mr. Gaga”. Dokument, który opowiada o choreografie Ohadzie Naharinie – człowieku pasji, który znalazł swoje miejsce w sztuce. Lubię takie filmy, po których nie muszę przez miesiąc już nic oglądać, bo czuję się nasycony. To był właśnie taki film. Polecam go wszystkim znajomym.”
Wojciech Pszoniak w rozmowie z Dorotą Wyżyńska, Gazeta Wyborcza, To jest grane z 21.04.2017

display_gf_1_

materiały prasowe GutekFilm

Międzynarodowy Dzień Tańca jest świętem ustanowionym w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego działającego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

26 kwietnia (środa) godz. 18:30
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
#d7151a
Change this in Theme Options