Qlturalne Kino CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na dramat wojenny pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa„.

Reżyser: Denis Delić
Występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Kraj produkcji: Polska / Wielka Brytania
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 99 min
Ograniczenie wiekowe: 12+
Dystrybutor: MówiSerwis

Dywizjon 303 – bohaterstwo mamy we krwi!

Prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem „Dywizjon 303Arkadego Fiedlera.

Poznaj historię legendarnego Dywizjonu 303.
Poznaj pilotów, bez których zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Poznaj bohaterów, których odwagę przewyższał jedynie patriotyzm.

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

 

Materiały edukacyjne do filmu dla klas 7-8 szkoły podstawowej i dla liceum.

Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej z całym przekonaniem rekomenduje film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” do wykorzystania w procesie dydaktycznym w klasach 7-8 szkoły podstawowej, a także w szkołach średnich na poziomie licealnym, na lekcjach języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.
– dr Władysław Bułhak, Główny specjalista w BBH

język polski

historia

10 września (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
#d7151a
Change this in Theme Options