Qlturalne KINO CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na polski komedio-dramat pt. „Jak pies z kotem„.

Reżyser: Janusz Kondratiuk
Występują: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2018
Czas trwania: 102 min
Ograniczenie wiekowe: 12+

Film otrzymał dwie nagrody Złote Lwy 2018
Najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Aleksandra Konieczna
Najlepsza drugoplanowa rola męska – Olgierd Łukaszewicz

Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

Wielki powrót Janusza Kondratiuka. Twórca słynnych Dziewczyn do wzięcia raz jeszcze łączy elementy fikcji i dokumentu, by przedstawić groteskową wizję rzeczywistości. Przy okazji nadaje swojemu filmowi ton głęboko osobisty. Jak pies z kotem to opowieść o skomplikowanej relacji reżysera (w tej roli Robert Więckiewicz) z bratem Andrzejem (Olgierd Łukaszewicz), twórcą kultowej Hydrozagadki. Daleka od ideału braterska więź ulega zacieśnieniu, gdy Andrzej zapada na ciężką chorobę. Obaj mężczyźni na przemian okazują sobie czułość i toną we wzajemnych pretensjach. Ważną rolę w życiu bohaterów odgrywają ich partnerki – coraz bardziej zdezorientowana całą sytuacją żona Janusza – Beata (Bożena Stachura) i muza Andrzeja, pogrążona w rozpaczy Iga (Aleksandra Konieczna). Nieporozumienia pomiędzy bohaterami stanowią źródło napięć, ale i pierwszorzędnego humoru. W efekcie powstał bodaj najbardziej uczciwy polski film o przemijaniu od czasu pamiętnych 33 scen z życia Małgorzaty Szumowskiej.
Opracowanie: Piotr Czerkawski

Janusz Kondratiuk – urodzony w 1943 w Ak-Bułak na terenie dzisiejszego Kazachstanu, gdzie jego rodzina przebywała na zesłaniu. Po powrocie do Polski ukończył studia w łódzkiej Szkole Filmowej. Jako reżyser wykształcił własny styl polegający na demaskowaniu absurdów rzeczywistości za pomocą mieszania elementów fikcji i dokumentu. Największy sukces strategia ta przyniosła w filmie Dziewczyny do wzięcia (1972), który dziś cieszy się statusem dzieła kultowego.

Andrzej Kondratiuk (ur. 20 lipca 1936 w Pińsku, zm. 22 czerwca 2016 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta, aktor i operator filmowy. Urodził się przed II wojną światową w Pińsku (obecnie na Białorusi). Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi (1963). Był twórcą filmów niskobudżetowych, w scenariuszach często wykorzystywał wątki ze swojej biografii, a jako aktorów dobierał nierzadko osoby z najbliższego otoczenia, także naturszczyków. Mimo że niektóre jego filmy, jak np. Wniebowzięci czy Hydrozagadka, są zaliczane do filmów kultowych, często nagradzanych, nie są one filmami kasowymi. Wiele z jego wcześniejszych filmów to krótkie etiudy, jak np. Chciałbym się ogolić.
– Wikipedia –

12 marca (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bezpłatne bilety wstępu do pobrania ze strony Biletyna.pl lub w recepcji CKR. *

* Rezerwacja miejsc dotyczy sektora B widowni – usytuowanego na wprost ekranu (UWAGA: pierwszy rząd B1 znajduje się 3m od ekranu).
Na miejsca w sektorach A, C i D obowiązuje wstęp wolny poza rezerwacją.

 

#d7151a
Change this in Theme Options