Qlturalne Kino CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na dramat społeczny pt. „Ptaki śpiewają w Kigali„.

Reżyser: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
Występują: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński, Aleksander Mikołajczak
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 109 min
Ograniczenie wiekowe: 12+

Film zdobył wiele nominacji i nagród, m.in.:

Złote Lwy 2017
Srebne Lwy – Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
Złote Lwy – Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca Eliane Umuhire, Jowita Budnik
Złote Lwy – Najlepszy montaż – Katarzyna Leśniak

MFF w Karlowych Warach 2017
Nagroda Indywidualna – Najlepsza aktorka – Eliane Umuhire, Jowita Budnik

Netia OFF CAMERA 2018
Nagroda Specjalna – Nagroda Rising Star za najlepszy debiut aktorski – Eliane Umuhire

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego – twórców obsypanych nagrodami dzieł: „Papusza”, „Plac Zbawiciela” i „Mój Nikifor”.

Zdobywca Srebrnych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagroda za montaż dla Katarzyny Leśniak oraz nagroda za główne role kobiece dla Jowity Budnik i Eliane Umuhire. Film wziął udział w Konkursie Głównym 52. edycji MFF w Karlowych Warach 2017, gdzie Jowita Budnik i Eliane Umuhire również otrzymały nagrody za najlepsze role żeńskie. Film otrzymał nagrodę za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrody Aktorskie w na 53. Chicago International Film Festival i Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CinEast w Luksemburgu oraz Nagrodę Specjalną Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kalkucie. Prezentowany był na wielu prestiżowych festiwalach filmowych na całym świecie m.in.: w Tallinie, Rotterdamie, Kerali Indie, Dublinie, Toronto, Addis Ababa, TaiPei, Cork, Wilnie, Salonikach i wielu innych.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Wkrótce potem umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski.

kinoswiat

6 listopada (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
#d7151a
Change this in Theme Options