Qlturalne KINO CKR

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na dramat sensacyjny pt. „W ułamku sekundy” /In the Fade/.

Reżyser: Fatih Akin
Występują: Diane Kruger, Denis Moschitto, Johannes Krisch, Samia Chancrin, Numan Acar, Ulrich Tukur
Kraj produkcji: Niemcy / Francja
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 106 min
Ograniczenie wiekowe: 16+

Thriller Fatiha Akina („Głową w mur”) z Diane Kruger („Bękarty wojny”) w roli głównej. W ułamku sekundy życie bohaterki eksploduje i rozpada się bezpowrotnie. W ułamku sekundy bezkresna miłość zmienia się w bezgraniczną nienawiść. „W ułamku sekundy” to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger(„Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność.
Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFFw Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. „W ułamku sekundy” znalazło się na tzw. shortliście oscarowej w kategorii: Najlepszy film nieanglojęzyczny, co stawia film w szeregu tytułów z największymi szansami na statuetkę Amerykańskiej Akademii.
W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała. Krytycy filmowi podkreślają precyzję, z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli. Gra Diane Kruger budzi podziw. Reżyserskie mistrzostwo, doskonałe aktorstwo i wysoki poziom realizacji (zdjęcia, montaż) złożyło się na film wciągający i niezwykle poruszający.
GŁOSY PRASY
Ostry, precyzyjny. Uwodzi emocjonalnym napięciem.
The Hollywood Reporter
Przemyślana. Głęboka. Zniewalająca. Przełomowa rolaw karierze Diane Kruger.
Vogue
Znakomite, trzymające w napięciu, perfekcyjne kino.
Najlepszy film Fatiha Akina od czasu „Głową w mur”.
IndieWire
Głęboko poruszający. Najlepsza kreacja w karierze Diane Kruger.
Marta Ossowska, Okiem krytyka
Genialnie poprowadzony, pomyślany i zagrany.
Michał Piepiórka, Bliżej ekranu

23 października (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !

#d7151a
Change this in Theme Options