Qlturalne KINO CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na komedię pt. „Zwyczajna dziewczyna” /Their Finest/.

Reżyser: Lone Scherfig
Kraj produkcji: Szwecja, Wielka Brytania
Rok produkcji: 2016
Czas trwania: 116 min
Ograniczenie wiekowe: 12+

 

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie „gadki szmatki”, czyli… kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i… przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

LONE SCHERFIG to jedna z najciekawszych europejskich reżyserek, doceniania zarówno w Europie, jak i na świecie. Swoją przygodę z kinem rozpoczęła w latach 90., jako jedna z pierwszych tworząc zgodnie z zasadami manifestu Dogma 95, ogłoszonego m.in. przez Larsa von Triera i Thomasa Vinterberga. Dunka szybko podbiła serca publiczności, także w Polsce. Jej pierwszym wielkim sukcesem była czarująca słodko-gorzka komedia Włoski dla początkujących, która w 2001 roku otrzymała najważniejszą nagrodę Warszawskiego Festiwalu Filmowego – Nagrodę Publiczności. Wcześniej film został obsypany nagrodami na innych festiwalach, w tym czterema statuetkami podczas Berlinale. Przy okazji premiery swojego następnego filmu, komediodramatu Wilbur chce się zabić z fantastyczną rolą Madsa Mikkelsena, reżyserka odwiedziła Polskę i spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez fanów. Nic dziwnego, że o niezwykle utalentowaną Dunkę szybko upomniało się Hollywood! W styczniu 2009 roku swoją premierę miała amerykańsko-brytyjska koprodukcja Była sobie dziewczyna z Carey Mulligan i Peterem Sarsgaardem. Historia młodej i inteligentnej dziewczyny, która wdaje się w szalony romans z poznanym w niezwykłych okolicznościach mężczyzną, przyniosła reżyserce trzy nominacje do Oscara, nominację do Złotego Globu oraz kilkanaście prestiżowych nagród, w tym statuetkę BAFTA czy dwie nagrody podczas festiwalu Sundance. Dwa lata później Scherfig zekranizowała bestsellerową powieść Davida Nichollsa. Melodramat Jeden dzień z Anne Hathaway w roli głównej podbił serca publiczności.

Błyskotliwy, rewelacyjnie zagrany, uroczy! Jeden z najlepszych filmów roku.
Rex Reed, New York Observer

Lone Scherfig udowadnia, że w dziewczyńskich opowieściach nie ma sobie równych!
Ewa Szponar, Onet.pl

Naszkicowana intryga, delikatni bohaterowie, którym trudno wziąć się z życiem za bary, pełen subtelności humor i lekkość opowieści (…) To zajmująca i dobrze opowiedziana herstory, w której można się co najmniej zauroczyć!
Artur Zaborski, Miesięcznik KINO

Film Lone Scherfig to świetnie opowiedziana historia kobiety w męskim świecie. Kino pełne wzruszeń, mądre i zabawne.
Matt Goldberg, Collider

Dzięki dystansowi i zabawie konwencją, film Scherfig ma w sobie odpowiednią lekkość, mimo momentów zdecydowanie sentymentalnych. Może wywołać łzy, ale chwilę później kompletnie rozbroić i zmusić do niekontrolowanego śmiechu!
Aleksandra Nowak, Enter The Room

Czarująca i inteligenta komedia romantyczna. Widzowie pokochają ten film!
Andrew Baker, Variety

Jeden z najzabawniejszych filmów ostatnich lat. (…) A Gemma Arterton, Sam Claflin i Bill Nighy są GENIALNI!
Joe Morgenstern, Wall Street Journal


22 maja (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !
#d7151a
Change this in Theme Options