Qlturalne Kino CKR

Qlturalne KINO CKR logo

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na animowany film biograficzny pt. „Twój Vincent” /Loving Vincent/.

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Jacek Dehnel
Obsada (polski dubbing): Józef Pawłowski, Robert Gulaczyk, Olga Frycz, Robert Więckiewicz, Zofia Wichłacz, Jerzy Stuhr, Włodzimierz Matuszak, Maciej Stuhr, Danuta Stenka
Produkcja: Polska, Wielka Brytania
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 95 min
Ograniczenie wiekowe: +12

Film nominowany do Oscara. Zdobył Europejską Nagrodę Filmową 2017 za najlepszy film animowany.

 27 lipca 1890r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

nextfilm1

17 kwietnia (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY
#d7151a
Change this in Theme Options