Potańcówka w parku

12 czerwca Centrum Kultury Raszyn zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie Potańcówka w parku.

Wystąpią dwa zespoły i zabiorą nas tanecznym krokiem w podróż przez gorące rytmy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej oraz latynoamerykańskiej. Usłyszycie także przeboje muzyki polskiej oraz zagranicznej, które z pewnością znacie i kochacie.

Zespoły:
– STREET WHISPERS
Franciszek Kmita
 – klarnet
Jakub Gawlik
– akordeon
Michał Zuń
– kontrabas


– OLGA PRUSIK BAND
Olga Prusik
– wokal
Grzegorz Szafraniec
– wokal, gitara
Adam Czarnecki
– piano, akordeon
Paweł Królikowski
– bas, kontrabas
Sławek Jankowiaka
– saksofon

12 czerwca /niedziela/ godz. 16
Park w Raszynie im. Magdaleny Abakanowicz

 

Street Whispers w 2013 roku założyli przyjaciele, którzy postanowili połączyć swoje artystyczne umiejętności, aby tworzyć muzykę o szerokim spektrum stylistycznym. Radzą sobie świetnie z muzyką klasyczną, folkiem, tangami, jazzem, muzyką klezmerską, bałkańską czy latynoamerykańską, jednak przede wszystkim potrafią przeplatać ze sobą style, tworząc własną, niepowtarzalną kolorystykę brzmieniową. Traktują muzykę jako byt komplementarny, gdzie wirtuozeria współgra z pięknem melodii i nastrojowością. Zespół głównie koncertował w Austrii i Niemczech, od 2018 roku coraz częściej pojawia się na scenach w Polsce.

Członkowie zespołu to absolwenci renomowanych szkół i uniwersytetów muzycznych, którzy w swym dorobku mają udział w licznych festiwalach i występy na wielu scenach w Europie, a także poza nią. Ciekawostką jest fakt, że zespół zawiązał się, aby grać na ulicach Salzburga podczas słynnego Festiwalu Mozartowskiego. Obecnie działalność grupy Street Whispers znacznie wykracza poza street art.

SKŁAD:

Franciszek Kmita – klarnet
Założyciel zespołu, klarnecista i artysta malarz.

Jakub Gawlik – akordeon

Muzyk, aktor, kompozytor. Na akordeonie gra od 7 roku życia, ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Skomponował muzykę do kilku spektakli, m.in. „Boża Krówka” w reż. Sławomira Narlocha (Teatr Dramatyczny), „Oratorium o mleku” w reż. Sławomira Narlocha (Festiwal Nowe Epifanie), „Ifigenia” oraz „Pieśń nad pieśniami” w reż. Mariusza Lacha (Teatr ITP Lublin) czy też : „Elementarz” w reż. Piotra Cieplaka (Teatr Narodowy, współkompozytor).

Michał Zuń – kontrabas

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Doskonalił też swe umiejętności w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Wyśmienicie odnajduje się w każdym gatunku muzyki, w którym jest zapotrzebowanie na niskie dźwięki. Ma w swym dorobku współpracę z orkiestrami fil­har­mo­nicz­nymi, zespołami kameralnymi, big bandami, zespołami tangowymi, klezmerskimi, folkowymi, rockowymi i jazzowymi. Występował na pre­sti­żo­wych festiwalach, w tym na festiwalu Jazz Jamboree, La Folle Journee, Chopin i jego Europa, Męskie Granie, Lato z Radiem, Folk Azores, The Mondial Des Cultures w Kanadzie, Rencontres de Folklore Internationales de Fribourg i wielu innych.

Główne osiągnięcia:
– Laureaci w dwóch kategoriach „Jazz” i „World Music” na jednym z najważniejszych konkursów akordeonowych świata: Premio Internazionale della Fisarmonica – PiF Castelfidardo 2018.
– Recital inaugurujący sezon artystyczny 2016/2017 Opery w Magdeburgu (Niemcy)
– Koncert w Carmen Würth Forum. Künzelsau, Niemcy 2018 r.
– Występ w ramach “Fest der Volkskulturen” w Salzburgu (Austria) w 2016 roku.
– Występ na otwarcie prestiżowej aukcji “ART&ANTIQUE Residenz Salzburg” w 2016 roku.
– Występ jako główna gwiazda obchodów 25- lecia firmy Würth w Polsce na specjalne życzenie założyciela i jednego z największych mecenasów i kolekcjonerów sztuki na świecie, dr Reinholda Würtha.

 

OLGA PRUSIK BAND        

Olga Prusik Band to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oldschoolowe brzmienie w nowoczesnym wydaniu, na wysokim poziomie estetycznym. Zespół współtworzą profesjonalni muzycy, dla których zaangażowanie i radość ze wspólnego muzykowania, to warunek konieczny każdego udanego koncertu. Zjednują publiczność interpretacją wykonywanych przebojów oraz sympatią, którą wzbudzają od pierwszych dźwięków. Repertuar zespołu stworzony został na podstawie specjalnie wyselekcjonowanych utworów z ostatnich kilku kilku dekad. Zespół stawia na popularne niegdyś przeboje w odświeżonych, często zupełnie odmienionych wersjach.

Olga Prusik – wokalistka i założycielka zespołu Olga Prusik Band. Pochodzi z muzycznej rodziny, a swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w licznych warsztatach i festiwalach o randze ogólnopolskiej. W braży muzycznej od prawie dwóch dekad.
Charakteryzuje ją improwizacyjna lekkość i elastyczność wokalna, które sprawiają, że znakmicie odnajduje się w skrajnie różnych gatunkach muzycznych. Szczególnie bliska jest jej piosenka aktorska, a niezwykła wrażliwość i interpretacje piosenek wokalistki, od kilku lat poruszają słuchaczy podczas koncertów w najbardziej popularnych miejscach w Warszawie, takich jak: PGE Narodowy, Zachodni Brzeg, Lolek, Nadwiślański Świt, Banjaluka.
Współpracuje z doświadczonymi muzykami, którzy wspierają największe nazwiska polskiej sceny jak: Maanam, Natalia Kukulska, Kowalska, Patrycja Markowska, Ania Karwan, Ewelina Flinta. Przez kilka lat występowała w najbardziej znanych klubach w stolicy (Remont, Harenda, Hard Rock Cafe, Progresja) ze swoim zespołem rockowym 'Niepotrzebni Mogą Odejść’. Współpraca zaowocowała wydaniem płyty.
Wokalistka porusza się sprawnie również w muzyce elektronicznej. Utwór „Don’t go away” nagrany przy współpracy z DJ-em Party emitowany był w telewizji Polsat, a piosenki „Holidays”, którą nagrała z DJ-em Barthusem możecie posłuchać na platformie Spotify.
W 2011 roku zaśpiewała na międzynarodowym festiwalu „Thanks Jimi Festival” w Kolben – Oslo, reprezentując wokalistów z Polski. Olga jest również założycielką grupy „Ogólnopolska baza wokalistów”, która od kilku lat zrzesza i wspiera tysiące muzyków z całej Polski.

Grzegorz Szafraniec – współzałożyciel i nieodłączna część zespołu Olga Prusik Band. Wokalista, gitarzysta, aranżer, autor tekstów. Pochodzi z muzycznej rodziny, od lat związanej z polską sceną. Studiował w Krakowie i tam przez długi czas koncertował w najbardziej rozpoznawalnych miejscach związanych z kulturą i muzyką.
Założyciel oraz frontman zespołu Barometr, którego autorskie piosenki usłyszeć można było na listach przebojów, m.in. radia Trójka, Bogoria czy ArtRadio. Utwór serial znajdziecie na wszystkich dostępnych platformach streeamin’gowych. Wokalistę wyróżnia ciepła barwa głosu z której płynie bardzo liryczny i hipnotyzujący przekaz. Jednocześnie z niezwykłą lekkością porusza się w rozmaitych stylach muzycznych, od rocka po jazz. Cały czas czynnie koncertuje, współtworząc liczne projekty muzyczne, jak np. The Liverpool – Tribute to The Beatles. Koncertował także z zespołem Natalii Kukulskiej.
Od kilku lat współtworzy zespół Olga Prusik Band aranżując, a tym samym odkrywając przezd słuchaczami najbardziej znane polskie i zagraniczne przeboje na nowo. Łączy elemnty klasycznego grania z nowoczesnym brzmieniem przy użyciu loopera.

Adam Czarnecki – akordeoninsta, pianista, kompozytor, aranżer. Student Akademii Muzycznej w Łodzi.
Kształcił się pod okiem najwybitniejszych pedagogów w kraju i za granicą. Muzyką pasjonuje się od najmłodszych lat, a jego mocną stroną jest improwizacja.
Zdobywca nagród wielu międzynarodowych festiwali. Jest współautorem ścieżki dźwiękowej filmu fabularnego, nagrodzonego na Festiwalu Młodzi i Film.
Występował ze znanymi muzykami polskiej sceny, m. in. Tomaszem Momotem, Mieczysławem Szcześniakiem.
Komponuje oraz czynnie koncertuje biorąc udział w wielu projektach muzycznych. Nie uznaje podziałów i konwenansów w muzyce. Charakteryzuje go łączenie klasycznego grania z elementami elektroniki.

Paweł Królikowski – kontrabasista, basista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale jazzu. Wieczny optymista i dobry duch Olga Prusik Band.
Członek grupy „Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn”. Współpracuje na stałe z wokalistą Kubą Zaborskim jak i Krakowskim Teatrem Variéte.
Stypendysta Orkiestry Młoda Polska Filharmonia. Członek Krakowskiej Orkiestry Kameralnej, Orkiestry Tomasza Chmiela a także krakowskiej kameralnej orkiestry Radiowej.
Częsty gość telewizyjnych programów rozrywkowych przy scenie kabaretowej dla TV Puls, Polsatu, TVP. Swoje dźwięki przemycił do filmu „1800 gram”w którym zagrał jako muzyk i aktor.

Piotr Królikowski – bijące serce zespołu Olga Prusik Band. Perkusista zafascynowany produkcją muzyczną. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Laureat m.in. “Alpsmusicchallenge” – Szwajcaria, “Jarocińskie Rytmy Młodych”, Festiwal “Niemen Non Stop” w Słupsku. “Zimowa Giełda Piosenki” w Opolu, “FEST MUZA” w Olsztynie, “Festiwal Garaże” w Szczecinie.
Współpracował z orkiestrami i zespołami kameralnymi m.in. Sinfonietta Cracovia, World Youth Days Orchestra 2016, Krakowska Młoda Filharmonia, Orkiestra Kameralna Tomasza Chmiela, Krakowski Zespół Kameralny, ZOD, Orkiestra PASSIONART, Muzyk w Teatrze Muzycznym Variété w Krakowie w musicalu “Chicago”, w “Operze za trzy grosze”, w spektaklu “Powróćmy do tamtych lat”, “Piękna Lucynda czyli Polska Miłość”.

Sławek Jankowiak – saksofonista trochę samouk, trochę z wykształcenia. Muzyk sesyjny, nauczyciel i entuzjasta muzyki improwizowanej.
Edukację i doświadczenie sceniczne zdobywał na wydziale jazzu i muzyki estradowej w „Bednarskiej”, w warszawskich klubach jazzowych i rozrywkowych oraz na warsztatach i festiwalach muzycznych (min. Warsztaty Jazzowe Puławy, Urbanator Days, ChoJazz) Współpracuje z wieloma warszawskimi dj-ami i zespołami rozrywkowymi. Czerpie inspirację zarówno z muzyki jazzowej (swing, blues, funk, soul) jak i szeroko pojętej muzyki współczesnej i muzyki świata (electro, pop, hip-hop, folk, etno itp.) Gdy nie gra, podróżuje po Polsce i świecie szukając nowych inspiracji.

 

 

 

 

 

 

 

#d7151a
Change this in Theme Options