Poranek młodego melomana: „Wyprawa do ZOO”

Centrum Kultury Raszyn zaprasza dzieci na spotkanie młodych melomanów w programie pt. „Wyprawa do ZOO

Wiosna objęła już świat w posiadanie. Coraz więcej czasu spędzacie na wesołych zabawach na dworze. Zabierzmy więc muzykę na spacer i rozejrzyjmy się dookoła. Wyruszymy z domu na wycieczkę do ZOO, gdzie spotkamy mamę słonicę, żyrafę, kolorowe papugi i inne zwierzęta co skaczą, chodzą i fruwają. Muzyka też będzie skoczna. Pośród utworów towarzyszących naszemu spotkaniu nie zabraknie skocznych tańców i dzieł znanych kompozytorów – Piazzoli, Zimmera, Reichardta, którzy chyba lubili wiosnę tak jak my. W tajemnicy Wam powiemy, że dzisiejszy koncert będzie spotkaniem nie tylko z muzyką, ale także z poezją. Rymami będzie zajmował się przede wszystkim aktor, rytmami i melodią – muzycy grający na klarnecie i gitarze. Serdecznie zapraszamy!

WYKONAWCY:
Cezary Nowak – aktor
Piotr Ptak – klarnet
Grzegorz Manikowski – gitara
Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

Cezary Nowak – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (dyplom w 1980 roku). Początkowo związany z teatrami w Słupsku i w Łodzi, a następnie ze scenami warszawskimi. Wykonawca wielu głównych i tytułowych ról. Zwycięzca dwóch konkursów „Teatru Jednego Aktora”. Od 1992 roku zajmuje się przede wszystkim dubbingiem i pracą w radiu. Współtworzy niezależną grupę teatralną „Dzień Śmierci Mozarta”.

Piotr Ptak – muzyk, akompaniator i pedagog, z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Laureaat nagród na konkursach muzyki solowej oraz kameralnej, dwukrotny stypendysta Austriackiego Forum Kultury oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Doskonalił swój warsztat pod kierunkiem wybitnych instrumentalistów: Guy Deplus, Guy Dangain, Charles Neidich, Ernesto Molinari, Julian Bliss, Jean Michel Dusard, Patrick Messina, Edvard Bruner, Mieczysław Stachura oraz Andrzej Janicki. Współpracował z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Sinfonią Viva, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie, Teatrem IMKA

Grzegorz Mańkowski – gitarzysta, dyrygent, pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Marcina Zalewskiego oraz dyrygentury symfoniczno – operowej pod kierunkiem prof. Szymona Kawalla. Pobierał lekcje mistrzowskie u wybitnych gitarzystów i pedagogów takich, jak Pavel Steidl, Goran Krivokapic, Carles Guisado, Ryszard Bałauszko. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych, stypendysta Ministra Kultury oraz Samorządu Miasta Wrocławia (2004).

PROGRAM
A. Piazzolla, Cafe 1930
B. Schaller, Taniec weselny, Rapsodia
H. Zimmer, muzyka z filmu Piraci z Karaibów
D. Reinhardt, Nuages
Charleston, Cha-cha
M. Strzałkowska, Potwór, Przytul stracha, Coś strasznego
J. Tuwim, Dwa wiatry
L.J.Kern, W królestwie kotów, Deser, Na kanapie
J. Brzechwa, Zoo

24 marca (niedziela) godz. 11:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Miejsca numerowane. Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR

#d7151a
Change this in Theme Options