POLSKIE Letnie Kino w CKR

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na komediodramat pt. „(Nie)znajomi

Reżyser: Tadeusz Śliwa
Występują: Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Katarzyna Smutniak, Tomasz Kot, Wojciech Żołądkowicz, Natalia Jędruś, Jadwiga Jankowska-Cieślak
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 103 min.
Ograniczenie wiekowe: 16+
Dystrybutor: Mówi Serwis

„(Nie)znajomi” to komedia, komediodramat i film obyczajowy w jednym. Obraz, który naprzemiennie bawi i wzrusza, portretując różne oblicza miłości. Szczery, dowcipny, kreślony z wielką czułością portret współczesnych Polaków.
Polska produkcja inspirowana jest włoskim hitem pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w reżyserii Paolo Genovese, który pokochały miliony widzów na całym świecie (również w Polsce, gdzie film grany był w kinach przez ponad dwa lata). To historia grupy przyjaciół, którzy w trakcie kameralnej kolacji decydują się zagrać w nietypową grę. Muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy przełączać w tryb głośnomówiący. Szybko okazuje się, że każdy z uczestników gry skrywa tajemnice, którymi wolałby się z nikim nie dzielić, a na pozór przyjemny wieczór wywraca ich świat do góry nogami.
Film reżyseruje debiutujący w pełnym metrażu Tadeusz Śliwa, który wraz z producentką Katarzyną Sarnowską współtworzył też scenariusz filmu. Autorzy adaptacji potraktowali włoski hit jedynie jako punkt wyjścia, całą akcję i dialogi wpisując w polskie realia, a przez to uprawdopodobniając rozmowy i rozterki bohaterów. W poruszanych kwestiach, często podlanych komediowym sosem, wybrzmiewają problemy, marzenia, ambicje, lęki, absurdy oraz bolączki typowe dla polskiej rzeczywistości – każdy będzie mógł się przejrzeć w galerii (nie)zwykłych postaci i w ich przejmująco ludzkich, często zabawnych historiach. Ekranowi goście bardzo szybko z (nie)znajomych przeistoczą się w bohaterów szczerze bliskich widzom.
Wytrawnym kinomanom film Tadeusza Śliwy, umiejętnie balansujący między emocjami, płynnie przechodzący od śmiechu do wzruszeń, może kojarzyć się z „Czułymi słówkami” – niezapomnianym amerykańskim komediodramatem w reżyserii Jamesa L. Brooksa z 1983 roku, z Shirley MacLaine, Debrą Winger i Jackiem Nicholsonem w rolach głównych.

4 sierpnia (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A
WSTĘP WOLNY ! z zachowaniem reżimu sanitarnego – szczegóły na stronie

 

#d7151a
Change this in Theme Options