Noworoczne Impresje Harfowe

Wiktorska Harp Open- dziecięcy zespół harfowy
To unikalny, jedyny taki w Polsce dziecięcy zespół harfowy. Jego założycielką jest harfistka i pedagog pani dr Anna Sikorzak-Olek. Solistka, kameralistka, harfistka Polskiej Orkiestry Radiowej. Założycielka wydawnictwa nutowego „Polska Muzyka Harfowa”, jak również Stowarzyszenia „ Harfa Dzieciom” . Mająca jedno marzenie: aby jak najwięcej polskich dzieci grało na harfach. To marzenie spełnia Stowarzyszenie „Harfa Dzieciom” i zespół młodych harfistów „Wiktorska Harp Open”.
Zespól działa dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Harfa Dzieciom” działającym przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia Nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Każdego roku gra w nim około 20-30 harfistów, uczniów wielu szkół muzycznych. Koncertował w wielu miastach Polski, w filharmoniach, na festiwalach, podczas sympozjów czy konferencji. Na stałe gości w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej na Starym Mieście, a co roku gra kolędy w Pałacu Biskupów Warszawskich.
W tym roku dziecięcy zespół harfowy Wiktorska „Harp Open” przeszedł kwalifikację i został zaproszony do występu na Światowym Kongresie Harfowym w lipcu 2020 roku w Cardiff. Będzie to pierwszy w historii harfistyki światowej udział polskich harf w odbywającym się co trzy lata spotkaniu harfistów z całego świata. Wyjazd do Walii jest ogromną szansą dla zespołu i jedyną możliwością zagrania przed „wszystkimi najważniejszymi ze świata Harfy”.
Stowarzyszenie Harfa Dzieciom to nauczyciele, rodzice i dziadkowie harfistów, przyjaciele i sympatycy harfy, którzy działają na rzecz upowszechniania harfy w Polsce poprzez organizowanie koncertów i prób, które często są dość dużym wyzwaniem biorąc pod uwagę transport harfy i to jak wiele harf trzeba przywieźć na jedno tego typu wydarzenie artystyczne. Ich pomoc to również szukanie sponsorów, którzy mogą wspomóc zespół Wiktorska Harp Open, aby mógł on działać i koncertować.
Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne koncerty, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.harfadzieciom.pl

 

1 lutego (sobota) godz. 18:00
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do pobrania na portalu biletyna.pl oraz w recepcji CKR

#d7151a
Change this in Theme Options