Marcin Wyrostek & CORAZON

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert w wykonaniu Marcina Wyrostka z towarzyszeniem zespołu CORAZON.

MARCIN WYROSTEK

Marcin Wyrostek to akordeonista, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce ćwicząc na akordeonie w garażu, aby nie budzić domowników. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku.

Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym „Marcin Wyrostek Corazoon” oraz „Marcin Wyrostek Corazon & Dance Show” z udziałem najlepszych polskich tancerzy – Anny Głogowskiej, Jana Klimenta i Tomasza Barańskiego. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango”, platynę za album „For Alice” i podwójną platynową płytę za krążek „Coloriage”.

Właśnie ukończył pracę nad najnowszą płytą „POLACC”, na której znalazły się utwory inspirowane muzyka Polską. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

ZESPÓŁ CORAZON

Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty ” Magia del Tango”, która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty „Coloriage” (podwójna platyna). Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album „For Alice”, będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka „Polacc” uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.

Zespół w składzie:
Marcin Jajkiewicz – wokal
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

NOWA PŁYTA POLACC

Album POLACC znacząco różni się od naszej dotychczasowej twórczości. Po wielu latach koncertowania z repertuarem argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim odczuliśmy potrzebę sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych. Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których mieliśmy zaszczyt występować w roli promotora polskiej kultury. Kompozycje i aranżacje, które powstały przy tej okazji, stały się zalążkiem nowej płyty Marcin Wyrostek

„POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik. Istotnym elementem w trakcie prac nad płytą okazało się nasze pochodzenie z różnych zakątków Polski. Doprowadziło to do przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi jak i kompozycje wielkich mistrzów m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych, a przede wszystkim naszych autorskich kompozycji. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane zostały zgodnie z naszą muzyczną wrażliwością. W części utworów towarzyszy nam orkiestra kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia. Płyta „POLACC” jest wielobarwna, energetyczna, a zarazem sentymentalna. Powstałe utwory są efektem poszukiwań wspólnej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w polskiej muzyce różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

18 kwietnia (środa) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie od 20 zł do 50 zł w sprzedaży we wtorek i środę 17 i 18 kwietnia w godz. 17:00 – 19:00.

#d7151a
Change this in Theme Options