Koncert zespołu OLD BREAKOUT

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert pt. „Tribute to Nalepa” w 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa, w wykonaniu muzyków legendarnego składu BREAKOUT.

Skład:
Tadeusz TRZCIŃSKI – harmonijka, leader
Bogusław Maciej KUBICKI – gitara basowa
Marcin KOŁDRA – śpiew, gitara
Sławek BURAKOWSKI – gitara elektryczna
Łukasz BILIŃSKI – perkusja

Gościnnie wystąpią:
Gabriela KURZAC – wokal
Maja KRZYŻEWSKA – perkusja
Krzysztof LENIAK – flet

4 marca (piątek) godz. 19:30
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A
Bilety w cenie: 20, 10 zł w sprzedaży od 21 lutego od godz. 10:00, na Biletyna.pl oraz w recepcji CKR.

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy. Jest muzyczną inicjatywą członków oryginalnego składu BREAKOUT Tadeusza Nalepy – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych – Tadeusza Trzcińskiego, Józefa Hajdasza, Winicjusza Chrósta, Krzysztofa Dłutowskiego i Wojciecha Morawskiego.

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa i tak, że słowa, których aż nadto, zostają ubrane w muzykę, tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową. By łączyć tradycyjne brzmienie, okraszone wirtuozerskimi solówkami gitar i hammonda, rewelacyjne partie harmonijki ustnej z iście breakoutowym wokalem. A na widowni wspaniała atmosfera i niekończące się standing ovation. Ludzie chcą słuchać dawnych przebojów w doskonałych wykonaniach, które daje im Old Breakout. Projekt legendarny a jednocześnie absolutnie świeży. Skromny i pokorny ale serwujący wyjątkowe, niezapomniane uczty muzyczne. I chce się więcej i więcej…

Koncert w ramach festiwalu „Lep na Bluesa 2013” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych, co stało się naturalnym impulsem do nagrania w 2014r płyty „Za głosem bluesa idź” z tekstami znanego poety Bogdana Loebla.

Po czterech latach intensywnego koncertowania w kraju i za granicą oraz po niezliczonych spotkaniach z fanami po koncertach i na antenach radiowych OLD BREAKOUT nagrał w 2018r kolejną płytę „TRIBUTE TO NALEPA & KUBASIŃSKA”.

 

 

 

#d7151a
Change this in Theme Options