Koncert Noworoczny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY w wykonaniu:

MARTA ZAMOJSKA – MAKOWSKA – sopran

EDYTA CIECHOMSKA – sopran

WITOLD MATULKA – tenor

TOMASZ MADEJ – tenor

EWA BUDNY, MARIUSZ KARPIŃSKI – para baletowa

ORKIESTRA KAMERALNA „SONORIS”

TOMASZ LABUŃ – dyrygent

TOMASZ SZURAN – prowadzenie koncertu

Elegancja wiedeńskiego walca, namiętność węgierskiego czardasza, rzewność spotkań nad pięknym, modrym Dunajem, ogień cygańskiej duszy, urok tętniącego soczystością barw cesarskiego pałacu. Usłyszymy najpiękniejsze arie i przeboje orkiestrowe ze światowej literatury muzycznej, które wypełniały salony dawnej Europy. W tę fascynującą podróż w czasie zaproszą Państwa artyści wiodących scen operowych i operetkowych w Polsce.

MARTA ZAMOJSKA-MAKOWSKA – zachwycająca publiczność ekwilibrystyką popisowych partii koloraturowych, znakomita i uznana przez krytykę Królowa Nocy (W. A. Mozart – „Czarodziejski Flet”), w której wcieleniu zwiedziła niemal cały świat, artystka specjalizująca się w najtrudniejszych wokalnie dziełach. Niezwykle utalentowana, obdarzona delikatnością i pięknem głosu słowika. Świetna także pianistka i pedagog, jurorka wielu konkursów wokalnych w Polsce.

EDYTA CIECHOMSKA – solistka teatrów muzycznych w Polsce (m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Muzycznego „Roma” oraz Opery Bałtyckiej), laureatka międzynarodowych konkursów operowych, koncertująca w kraju i za granicą z czołowymi orkiestrami oraz pod batutą znakomitych dyrygentów, od początku kariery będąca otoczona artystyczną opieką przez Ś.P. Bogusława Kaczyńskiego. Nagrodzona m.in.przez Fedorę Barbieri i Franco Corellego w Hiszpanii, za rolę Roxany w operze „Król Roger” K. Szymanowskiego. Gość Krzysztofa Pendereckiego w Łańcucie.

WITOLD MATULKA – ulubieniec publiczności, odtwórca głównych ról tenorowych na scenach muzycznych w Polsce, artysta obdarzony charyzmatycznym głosem i ogromną wrażliwością. Solista m.in. Teatru Muzycznego „Roma”, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje z najznakomitszymi orkiestrami, wszędzie wzbudzając entuzjazm i przychylność krytyki. Miłośnikiem jego talentu był Ś.P. Bogusław Kaczyński, zapraszający artystę na festiwale i prestiżowe koncerty. Artysta wszechstronny, świetnie sprawdzający się także jako…dziennikarz i recenzent muzyczny.

ADAM ŻAAK – artysta iście renesansowy, jeśli spojrzeć na spektrum jego działań. Laureat konkursów wokalnych, solista Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Muzycznego w Gliwicach, występujący na wielu scenach muzycznych na całym świecie. Znakomity zarówno w rolach operowych, jak i operetkowych oraz musicalowych. Od 2011 roku prowadzi Gliwicką Orkiestrę Rewiową „Promenada”; doskonale sprawdza się jako dyrygent i instrumentalista. Świetny aktor oraz uroczy człowiek o ujmującym sposobie bycia.

EWA BUDNY, PIOTR GARCZYŃSKI – soliści baletu, urzekający pięknem stylu i zachwycający techniką. Królowie scen Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Muzycznego „Roma”, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i innych.

ORKIESTRA KAMERALNA ‘SONORIS’ pod dyrekcją TOMASZA LABUNIA – muzycy współpracujący z wiodącymi zespołami w kraju i za granicą, m.in. Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Muzycznego „Roma”, Filharmonii Narodowej, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

TOMASZ SZURAN – aktor i śpiewak w jednej osobie, prowadzący prestiżowe koncerty w Polsce, jego charakterystyczny, pełen ciepła głos towarzyszy nam przy okazji najważniejszych uroczystości państwowych w kraju.

 

1 stycznia (poniedziałek) godz. 16:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie od 20 zł do 50 zł
w sprzedaży w środę i czwartek 27 i 28 grudnia 2017 w godz. 17:00 – 19:00.

#d7151a
Change this in Theme Options