Koncert muzyki kameralnej w Austerii

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert muzyki kameralnej w Austerii

22 sierpnia o godz. 19.00 
Austeria, Al. Krakowska 1

W Sali Balowej zaprezentują się Jan Tarkowski (wiolonczela) i Fryderyk Amadeusz Giorgianni (skrzypce). Zapraszamy!
Muzyczna uczta w Austerii z utworami m.in. Jana Sebastiana Bacha, Roberta Schumanna, Johannesa Brahmsa czy Astora Piazzoli. Wyjątkowy wieczór we wspaniałym miejscu jakim jest Sala Balowa Austerii. 22 sierpnia o godz. 19.00 publiczność będzie miała okazję przeżyć niezapomniane muzyczne chwile.
Jan Tarkowski i Fryderyk Amadeusz Giorgianni zaprezentują bogaty repertuar. Artyści przygotowali program, w którym znalazły się pozycje muzyki kameralnej z epoki baroku i klasycyzmu. W drugiej części zaplanowano miniatury muzyki klasycznej z XIX i XX wieku oraz muzykę filmową i muzykę świata.
– Wspólnie z Fryderykiem Giorgiannim od dłuższego czasu gramy razem muzykę kameralną, tworząc razem duet i kwartet smyczkowy. Wykonujemy muzykę klasyczną, jak również aranżacje na kameralny skład smyczkowy muzyki filmowej, muzyki świata i muzyki popularnej. W ramach współpracy nagraliśmy płytę z „Muzyką francuską” wraz ze śpiewakami operowymi: Magdą Krysztoforską – Beucher i Davidem Beucher – mówi Jan Tarkowski.
Gospodarzem wieczoru będzie Edyta Ciechomska.
Kilka słów o artystach
Jan Tarkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Witolda Hermana. Wiolonczelista uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, współtworzy projekty z nurtu muzyki klasycznej, folkowej, rozrywkowej i eksperymentalnej. Tarkowski Występował na takich scenach jak Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Studio telewizyjne TVP1, filharmonia w Krakowie, Filharmonia lubelska, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Współpracował z teatrem Osterwy w Lublinie, teatrem Czytelnia Dramatu w Lublinie, Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie.
Fryderyk Amadeusz Giorgianni jest polsko-włoskim skrzypkiem, który ukończył studia w „Konserwatorium im. Arcangelo Corelli” w Mesynie. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrody na konkursach narodowych w Barcellonie Pozzo di Gotto oraz liczne koncerty m.in. na Ukrainie, we Włoszech i w Polsce jako solista (również z orkiestrą), w orkiestrze smyczkowej i symfonicznej oraz w licznych zespołach kameralnych.
Zapraszamy 22 sierpnia o godz. 19.00 na koncert muzyki kameralnej do Austerii!
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

 

#d7151a
Change this in Theme Options