Koncert muzyki etnicznej

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert muzyki etnicznej w wykonaniu:

Mieko Miyazaki – koto
Ngô Hồng Quang – dan bau, dan tinh, dan nhi, wokal
Prabhu Edouard – udu, tabla, instrumenty perkusyjne, wokal

Mieko Miyazaki – urodzona w Tokyo rozpoczęła naukę gry na japońskim instrumencie koto u Tomizo Huruyi i Sachiko Tamury. Jej studia w Tokijskim Uniwersytecie Narodowym Sztuk Pięknych i Muzyki, zostały uwieńczone solowym występem przed obliczem cesarskiej pary japońskiej. Ukończyła naukę w roku 1992, zaś w kolejnym roku otrzymała najwyższe odznaczenie narodowej rozgłośni radiowej NHK-FM. Wybrana przez Fundację Japońską celem reprezentowania swojego kraju w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, koncertowała w wielu krajach Azji, Europy i Stanach Zjednoczonych. W roku 2003, jej wykonanie kompozycji „The Current” (CD Columbia Records-Japan) autorstwa Dozana Fujiwary na koto i flet Schakuhachi zostało uznane za jedną z trzydziestu najpiękniejszych kompozycji koto wszechczasów przez specjalistów Hogaku Journal. To nagranie było dziewiątym albumem Mieko Miyazaki, dostępnym w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Po przeprowadzce do Francji w 2005 roku, nieznana dotychczas w tym kraju artystka grająca na egzotycznym na rynku europejskim instrumencie szybko zyskała uznanie i wkrótce stała się jednym z wiodących nazwisk w zakresie gry na instrumencie koto. W swojej twórczości, przekracza dotychczasowe granice, wykorzystując potencjał instrumentu koto w rozmaitych gatunkach muzyki. Oprócz solowych projektów, artystka współpracuje z licznymi artystami, takimi jak gitarzysta jazzowy Nguyen Le, która to współpraca zaowocowała stworzeniem trio „Sayuki” z uznanym artystą tabla Prabhu Edouardem (CD „Sayuki” ACT). Innym przykładem zespołowej działalności było „Miyazaki Trio”, które artystka współtworzyła z Bruno Mauricem (akordeon) i Manuelem Solansem (skrzypce), wydając płytę CD „Saiko daqui/Harmonia Mundi”, nagrodzoną przez czasopismo Trad. Brała też udział w fascynującym projekcie tworzenia dokumentalnego filmu „Where islands meet”, wraz z korsykańskim chórem „Voce Ventu”. W roku 2014 została zaproszona na festiwal „Violin on the Sand”, gdzie wykonywała swoją kompozycję „Hachigatsu” wraz z orkiestrą. W 2015 roku, w duecie „Dankin” wraz z saksofonistą jazzowym Franckiem Wolfem nagrała płytę w wydawnictwie WM Music oraz występowała na Paris Jazz Festival. Brała również udział w projekcie jazzowego kontrabasisty Michela Benity „River Silver”, który zaowocował nagraniem wyprodukowanym przez Manfreda Eichera i wydanym w styczniu 2016 w wydawnictwie ECM.

Ngô Hồng Quang – urodził się i wychował w wiosce Hai Duong na północy Wietnamu. W wieku 11 lat rozpoczął naukę gry na Đàn Nhị i szybko zakochał się w instrumencie, który do dziś pozostaje jego wiernym towarzyszem. W konserwatorium w Hanoi studiował i grał na Đàn Bầu, wyjątkowym wietnamskim instrumencie o zaledwie jednej strunie. Poza Đàn Nhị i Đàn Bầu Quang gra też na bębnach Đàn Môi i Đàn Tre (zmodyfikowanej wersji Kn’y), Đàn Tính (instrument o trzech strunach) oraz Chiêng Dây (gong z strunami). Quang jest także utalentowanym wokalistą, znanym z własnych interpretacji Dân ca (piosenki tradycyjne). Po ukończeniu studiów został profesorem na Wydziale Muzyki Tradycyjnej konserwatorium w Hanoi. W 2016 roku ukończył studia kompozytorskie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Den Haag, Holandii. Obecnie mieszka w Holandii i koncertuje po całym świecie.

Prabhu Edouard – is an Indo-French percussionist & composer. A key figure of indian percussions in France, he is regarded as one of the most versatile tabla players of his generation, he is a worthy disciple of renowned tabla maestro Pandit Shankar Ghosh. Prabhu has played with indian music and dance stalwarts like Hariprasad Chaurasia, Laxmi Shankar, V.G.Jog, Ashish Khan, Debashish Bhattacharya, T.V.Gopalakrishnan, T.Vishwanathan, Shashank, Rohini Bhate, Rajendra Gangani, Astad Debu… His cosmopolitan nature and love for experiments have led him to collaborate accross the globe with artists like Jordi Savall, Nguyen Lê, Joachim Kühn, Magic Malik, Moriba Koïta, Saïd Shraïbi, Kudsi Erguner, Jamchid Chemirani, J.P.Drouet… Not only a sought after performer, Prabhu is also an experienced pedagogue sharing his musical vision on various percussion masterclasses and international music seminars.

 

27 kwietnia (piątek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Odbiór zaproszeń 25 i 27 kwietnia w godz. 17-19

——————————

HÒA NHẠC DÂN TỘC

27 THÁNG 4 (THỨ SÁU), 19 GIỜ
Trung tâm Văn hóa Raszyn, Al. Krakowska 29A
NHẬN GIẤY MỜI VÀO NGÀY 25 VÀ 27 THÁNG 4, TỪ 17-19 GIỜ

 

#d7151a
Change this in Theme Options