Koncert – Grzane Wino

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert zespołu GRZANE WINO

Zespół powstał w 2016 roku na wiosnę. Debiutował występem na eliminacjach do Piosenki Turystycznej Barwinek. Zespół nazywał się wtedy MRP, (Marcin Iżela, Rafał Kulasa, Paweł Czop), a że na przeglądzie był również ich znajomy gitarzysta Piotrek Zapart, zespół szybko zmienił nazwę na MRPP. Eliminacje zawiodły zespół do Cisnej na dalszy etap przeglądu, który połączony był z Festiwalem Natchnieni Bieszczadem. Przed festiwalem dołączyli jeszcze inni muzycy: Stefan Ryszkowski i Andrzej Zając – harmonijka ustna. Ponieważ skład kolejny raz się zmienił, więc zespół postanowił zmienić nazwę na bardziej uniwersalną i taka już została „Grzane Wino”. W roku 2017 zespół wygrał Natchnieni Bieszczadem, a także zdobył wyróżnienie na festiwalu Przy kominku w Kielcach. W roku 2018 zespół wydał album pt. „Bieszczady”. Na płycie znalazły się studyjne wersje utworów prezentowanych przez zespół na koncertach w latach 2016 -2018.

Zespół współpracuje z poetką z Przemyśla – Bożeną Spryńską, która pisze teksty dla zespołu. W utworach Grzanego Wina można znaleźć elementy z ich ulubionych gatunków muzycznych: ballady, bluesa, folku i jazz’u.

Stały skład zespołu stanowią:
Marcin Iżela gitara i wokal
Paweł Czopskrzypce
Piotr Zapartgitara
Stefan Ryszkowskigitara basowa
Andrzej Zającharmonijka

Grzane Wino to muzycy poruszający się na co dzień w całkowicie odmiennej stylistyce. Muzyka, którą tworzą jest na pograniczu folku, piosenki poetyckiej i tzw. krainy łagodności. Zespół w latach 2016-2018 doceniony był na wielu festiwalach w całej Polsce m.in. Danielka, Natchnieni Bieszczadem, Przy kominku, Bakcynalia, Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Bazuna. Grzane Wino daje koncerty o nieziemskiej atmosferze zarówno w dużych salach i domach kultury, rozgłośniach radiowych, jak i na festiwalach plenerowych. Zespół od czasu do czasu pojawia się w schroniskach i karczmach bieszczadzkich dając koncerty kameralne , które posiadają niepowtarzalny klimat.

Po koncercie będzie możliwość kupienia płyt zespołu.

6 czerwca (czwartek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Miejsca numerowane. Bilety w cenie od 10 zł do 30 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR od 24 maja (piątek) od godz. 11:00.

#d7151a
Change this in Theme Options