Koncert – Czerwony Tulipan

CZERWONY TULIPAN powstał w 1985 roku w OLSZTYNIE. Zespół tworzy pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor , wokalista , gitarzysta i „szef” odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu; Ewa Cichocka – wokalistka , aktorka , tancerka, artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu; Krystyna Świątecka – wokalistka i flecistka, zamknięta w sobie , oszczędna w środkach , wzruszająca liryzmem, uduchowiona; Andrzej Czamara – gitarzysta solowy, stopiony całkowicie z gitarą, którą opanował perfekcyjnie; Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem”.

CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki poetyckie – czyli „piosenki uczucia”, tworzy i śpiewa piosenki kabaretowe, zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy – „piosenki artystyczne”, współpracował z „Kabaretową Sceną Trójki”, należy do „Krainy Łagodności”, gra koncerty w całej Polsce. Związany z OLSZTYNEM oraz Warmią i Mazurami nie tylko miejscem zamieszkania. Inicjuje koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur. Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych. Wydał 12 płyt CD oraz w 2008 roku album DVD (z płytą CD) zatytułowany „OBRAZY i obrazki” – koncert na zamku w OLSZTYNIE .

13 czerwca (czwartek) godz. 18:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Koncert ma charakter zamknięty. Ograniczona pula bezpłatnych zaproszeń będzie dostępna w recepcji CKR od 7 czerwca 2019.

#d7151a
Change this in Theme Options