KONCERT

Centrum Kultury Raszyn zaprasza
na koncert

DON VASYL wraz z zespołem

Don Vasyl jest poetą, kompozytorem, autorem tekstów, piosenkarzem, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Założył zespół Czarne Perły, był solistą zespołów Terno i Roma. Wydał tomik wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnik „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007). Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.
Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. Uhonorowany Złotą Odznaką z okazji 25 lecia NSZZ Solidarność w 2005 roku oraz w tym samym roku odznaczeniem Zasłużony Dla Kultury Polskiej. W roku 2006 otrzymał medal za zasługi dla województwa kujawsko – pomorskiego oraz medal Stanisława Staszica – odznaczenie ciechocińskiej Rady Miasta.

Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku – Roma gdyż trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”.  Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane Gwiazdy – Dziani, Wasyl Junior, Liza, Elza, Carmen, Petro, Endi.  Zespół ma w dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, częste występy w telewizji.

16 czerwca (czwartek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie 50 zł
w sprzedaży w środę 15 czerwca w godz. 17:00 – 19:00
oraz godzinę przed koncertem.

 

#d7151a
Change this in Theme Options