KONCERT

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert zespołu EL SALSERO

Zespół El Salsero powstał w 2007 roku w San Jose, Costa Rica.

Powstanie zespołu jest konsekwencją moich szalonych pomysłów, miłości do muzyki oraz pasji do realizacji celów oraz postanowień.
W tym roku, w październiku 2018 zespół El Salsero przyjeżdża na drugie w swojej historii tournee do Europy. Zespół został zaproszony przez Mariusza Adamiaka, legendarnego promotora muzyki jazzowej na polskim rynku, na prestiżowy festiwal Jazz Jamboree 2018.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce będziemy koncertowali głownie na Mazowszu m.in. na Gali otwierającej Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show w PTAK WARSAW EXPO. Podczas trasy koncertowej w roku 2008 występowaliśmy w najważniejszych miastach w Polsce takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław oraz Sopot.

Występowaliśmy m.in, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego a koncert był transmitowany LIVE na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na Koncercie Gali Fama 2008 w Świnoujściu wraz z Big Bandem pod dyrekcją Włodka Pawlika, jedynego jak do tej pory Polaka, który zdobył prestiżową nagrodę GRAMMY w kategorii Jazz.

Allan Guzman – Voc

Allan Guzman, kostarykański wokalista, kompozytor oraz producent muzyczny.  Współpracuje na co dzień z najważniejszymi artystami w swoim kraju, występuje jako solista z Orquesta Filarmónica de Costa Rica oraz z najbardziej znaną obecnie orkiestrą salsową Costa Rica, Son de Tikizia, której założycielem jest Walter Flores pięciokrotny laureat Latin Grammy Awards.

Luis Nubiola – Sax

Luis Nubiola, wybitny kubański saksofonista. Zdobywca nagrody ACAM (odpowiednika polskich Fryderków) za płytę p.t. „914” w kategorii „Najlepszy jazzowy album roku 2009”. Najnowsza płyta Nubioli nagrana wspólnie z polskimi muzykami jazzowymi p.t. „Global Friendship” została wydana w roku 2017 przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Alejandro Castro – Bass

Alejandro Castro Ujueta, kostarykański kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Basista w Son de Tikizia, założyciel i dyrektor muzyczny w  CR Music All – Stars. Skrzypek w Orquesta Sinfónica Nacional de Costa Rica.

Juan Pablo Rojas – Timbal

Juan Pablo Rojas Ramírez współpracował i doskonalił swój warsztat pod okiem Ericka Lópeza i Alberto Castro członków słynnej grupy El Tren Latino. Na co dzień wyspółpracuje z uznanymi muzykami kostarykańskimi takimi jak: Walter Flores, Danilo Castro,
Mario Alvarez, Luis Nubiola, Nelson Segura, Marco Navarro.

Leonardo Nunez Soto – Conga

Leonardo Núnez Soto, absolwent Universidad de las Ciencias y el Arte de Costa Rica. Od najmłodszych lat uczestnik wielu projektów i wydarzeń muzycznych w krajach Ameryki Centralnej.  Obecnie występuje z takimi muzykami jak: Pangui Mora, Raúl Díaz, Walter Flores, Danilo Castro, Mario Alvarez, Luis Nubiola, Nelson Segura, Marco Navarro.

David Chinchilla – Bongo

David Chinchilla, kostarykański congero i bongosero, współpracujący z takimi zespołami jak La Seleccion – Madera Nueva oraz Erick Sanchez y su Orchestra z którymi brał udział w trasach koncertowych w Meksyku, Europie i Afryce.

Stavar – Piano

Michał STAVAR Stawarski,  absolwent Konserwatorium Muzycznego w Wiedniu w klasie fortepianu jazzowego oraz pedagogiki. Założyciel oraz lider kilku międzynarodowych formacji.

 

20 października (SOBOTA) godz. 18:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie od 15 zł do 40 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR w godz. 17:00 – 19:00.

#d7151a
Change this in Theme Options