KONCERT

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert w wykonaniu Grażyny Auguścik & Paulinho Garcia

Grażyna Auguścik – wokal
Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty „Sunrise Sunset” w 1988 roku trafia do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu jazzowych i undergroudowych projektach nagraniowych innych artystów, prowadząc równocześnie własną wytwórnię płytową w wytworni GMARecords. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory 19 płyt solowych, spośród których 11 we własnej firmie nagraniowej, w ponad 20 wzieła udział jako gość, a kolejne to remixy z jej głosem. Jazzowym wydarzeniem 1996 roku („Don’t let me go”) było nagranie przez nią wokalnych wersji utworów znanych dotąd jedynie w wersjach instrumentalnych (Ron Carter, Kenny Garrett, Mulgrew Miller, Makato Ozone i inni). W roku 1998 jej płyta „Pastels” zrealizowana wspólnie z Bogdanem Hołownią uznana została przez National Public Radio za jedną z najlepszych jazzowych płyt roku. Następny album „Fragile” znalazł się na prestiżowym TOP 20 JAZZ ALBUMS roku 2000. Wśród projektów zainspirowanych muzyką klasyczną, etniczną i latyno-amerykańską jej zainteresowania sięgają również do londyńskiej „underground music”, gdzie uznawana jest za zjawisko samo w sobie. Kolejna płyta „River”, wydana w 2002 roku, uznana została za jedno z największych wydarzeń muzycznych stawiając Grażynę w gronie 15-u najlepszych wokalistek jazzowych w Stanach (2002 Twirlie Nomination). Otrzymuje też prestiżową nominację dla najlepszej wokalistki 2002 roku w 22nd Annual Chicago MusicAwards. W styczniu 2003, 2004, 2005 , 2006 i 2016 pismo „Jazz Forum Magazine” w plebiscycie publiczności przyznaje jej tytuł najlepszej wokalistki jazzowej.

Równolegle do kariery wokalnej realizuje również karierę niezależnego producenta między innymi współpracując przy dwóch ostatnich płytach Patrycji Barber dla wytwórni Blue Note. W 2016 roku założyła fundacje non for profit „Sounds and Notes” i w lutym 2017 roku zorganizowała 8-mio dniowy pierwszy festiwal w Chicago pt. „Chopin IN the City”.

Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Jej udział w festiwalach na całym świecie, takich jak: CJF, CWMF, FCJF, EJF, JVCJF i wielu innych, stawiają ją w gronie najlepszych wokalistek jazzowych. Album „The Light” wydany z początkiem 2005 roku to kolejne zaskoczenie dla krytyków i fanów jej muzyki. Jej następne projekty „Lulajże – The Lullaby for Jesus”, „Andanca” i „Live Sounds Live” zdobywają uznanie i znajdują się na listach nie tylko radiostacji jazzowych w Stanach, Europy i Azji. Jej kolejny projekt Chopin World Sound uznany został przez krytyka Chicago Tribune jako jeden z 10 najważniejszych wydarzeń w ostatnim 30 latach, w Chicago. Nowe projekty oczekiwane są z dużym zainteresowaniem zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków na całym świecie.

Paulinho Garcia – gitara
Jest uznanym gitarzystą klasycznym pochodzenia brazylijskiego. Na stałe mieszka w Los Angeles. Występuje z: saksofonistą Gregiem Fishmanem, tworzą od lat zespół „Two for Brazil”, Grażyną Auguścik, Julie Koidin, współpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts, Michaelem Breckerem, Randy Breckerem i wieloma innymi. Wydał 13 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich. Ostatnia płyta autorska „My very live” w 2010 roku była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy.

DUET
Grażyna i Paulinho od dwudziestu lat graja w duecie, ale talent tych dwóch muzyków sprawia, że ich muzyka jest świeża i lepsza w każdym pojedynczym koncercie. Urodzona w Polsce Grazyna i brazylijski Paulinho, łączą ze sobą dwa światy tak dalekie, ale tak bliskie duchowo, że tylko uniwersalny język, którym posługuje się muzyka je łączy. Spotkali się w Chicago po tym jak Grażyna zakończyła studia muzyczne w Berklee College of Music i przeprowadziła się do „wietrznego miasta”, w którym Paulinho mieszkał od kilku lat.
Ich koncerty indywidualnie, jak i w duecie otrzymały wiele dobrych recenzji krytyków muzyki, odbiorców jazzowych i nie-jazzowych. Grażyna została wybrana w 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006, 2016 jako najlepsza wokalistka jazzowa przez prestiżowe „Jazz Forum Magazine”. Paulinho został wybrany brazylijskim i jazzowym  muzykiem roku w Chicago w  2002, 2010, 2013. Każdy z nich ma w swojej dyskografii nagranych około 20 płyt, wspólnie trzy. Ich wspólna płyta  „Homage” wydana w Japonii , została  płytą roku 2002.  Duet regularnie występuje w Ameryce, a także w krajach europejskich i azjatyckich. Brazylijskie, jazzowe czy kompozycje własne,  Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia to międzynarodowy akt, którego nikt nie powinien przegapić.

6 czerwca (środa) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Z okazji Dnia Dziecka dla Dorosłych, decyzją Dyrektora CKR, bilety na koncert będą bezpłatne – zaproszenia do odbioru w recepcji od poniedziałku do środy 4 – 6 czerwca w godz. 12:00 – 19:00.

#d7151a
Change this in Theme Options