KONCERT

Centrum Kultury Raszyn zaprasza
na koncert w wykonaniu tria Street Whispers.

fbStreet Whispers założyli przyjaciele, którzy postanowili połączyć swoje artystyczne umiejętności, aby tworzyć muzykę o szerokim spektrum stylistycznym. Radzą sobie świetnie z muzyką klasyczną, folkiem, tangami, jazzem, muzyką klezmerską, czy latynoamerykańską, jednak przede wszystkim potrafią przeplatać ze sobą style, tworząc własną, niepowtarzalną kolorystykę brzmieniową. Traktują muzykę jako byt komplementarny, gdzie wirtuozeria współgra z pięknem melodii i nastrojowością.
Członkowie zespołu to absolwenci renomowanych szkół i uniwersytetów muzycznych, którzy w swym dorobku mają udział w licznych festiwalach i występy na wielu scenach w Europie, a także poza nią. Ciekawostką jest fakt, że zespół zawiązał się w 2013 roku, aby grać na ulicach Salzburga podczas słynnego festiwalu mozartowskiego. Obecnie działalność grupy Street Whispers znacznie wykracza poza street art.
Zespół przedstawi program pt. “Od Skopje do Buenos Aires”. Będzie to niesamowita muzyczna podróż od melodyjnego folkloru Bałkanów, przez muzykę klezmerską z różnych rejonów Europy Wschodniej, francuskie musette, brawurowe aranżacje standardów zachodniej muzyki rozrywkowej po żywiołowe tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Muzyce towarzyszyć będzie opowieść o historii powstania i kontekście utworów, co doda doceniany przez publiczność walor edukacyjny, jeszcze bardziej zbliżający widza do muzyki. Wszystkie utwory są zaaranżowane przez zespół tak, aby dostarczyć widzom jak najwięcej wrażeń zarówno z uwagi na nastrojowość, jak i brawurową wirtuozerię.

8 czerwca (czwartek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !

StreetWshispers3

#d7151a
Change this in Theme Options