Kino w PARKU

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na komedię kryminalną „Pechowi szczęściarze” /La odisea de los giles/

Reżyseria: Sebastian Borensztein
Obsada: Ricardo Darín, Chino Darín, Luis Brandoni, Daniel Aráoz, Verónica Llinás, Carlos Belloso
Produkcja: Argentyna / Hiszpania
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 117 min.
Ograniczenie wiekowe: 16+
Dystrybutor: Best Film

Film prezentujemy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Twórcy „Dzikich historii” wracają z szaloną sensacyjną komedią o wiejskich Robin Hoodach.
Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy, wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje, nawet tych najbardziej opornych, do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes.
Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy tracą wszystko przez krach finansowy. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają…
Pod wodzą Fermina zrobią wszystko, by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu. Nieprzewidywalna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać.

W 2001 roku Argentyna przechodzi zapaść gospodarczą, przez którą miliony ludzi popadają w bankructwo i desperację. Dotknięta tą sytuacją grupa osób o różnym statusie społecznym i ekonomicznym postanawia stawić czoła establishmentowi, reprezentowanemu przez prawnika Manziego i kierownika banku Alvarado. Celem sprzymierzonych jest odzyskanie marzeń, z których ich odarto. Próbują zrealizować plan, do wcielenia którego zupełnie nie są przygotowani.
To rodzaj fantazji, czegoś, do czego się aspiruje, choć spełnienie jest bardzo mało prawdopodobne. Sercem opowieści jest droga, jaką ta grupa śmiertelników musi przejść, żeby stawić czoło systemowi. Niektóre fragmenty mogą się kojarzyć z włoskim neorealizmem – odnaleźć go można w części historii i cechach postaci. Łatwo nam się identyfikować z całą sytuacją. Zaliczam ten film do gatunku komedii, choć w niektórych elementach fabuły jest i dramatyzm, chciałem nim wzbudzić głębokie emocje, unikając jednak melodramatyzmu.


28 sierpnia (piątek) godz. 20:30
Park w Raszynie, wejście od ul. Wybickiego

WSTĘP WOLNY ! z zachowaniem reżimu sanitarnego

Prosimy zabrać swoje krzesełka / leżaczki / kocyki / poduszki / spray na komary 😉

 

#d7151a
Change this in Theme Options