Kino Plenerowe w Parku

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na biograficzny dokument muzyczny „Sugar Man” /Searching for Sugar Man/.

Reżyseria: Malik Bendjelloul
Obsada: Stephen 'Sugar’ Segerman, Craig Bartholomew Strydom, Rodriguez, Dennis Coffey
Produkcja: Szwecja / Wielka Brytania
Rok produkcji: 2012
Czas trwania: 85 min.
Ograniczenie wiekowe: 16+
Dystrybutor: Gutek Film
Film prezentujemy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Niewiarygodna, a jednocześnie prawdziwa opowieść o zapomnianym piosenkarzu, któremu wróżono karierę na miarę Boba Dylana, a który przepadł bez wieści na początku lat 70. Historia wielkiej determinacji dwóch fanów muzyka, którzy postanowili odkryć okoliczności jego życia i tajemniczej śmierci. Trzy dekady poszukiwań, pozwoliły im poznać prawdę o wspaniałym człowieku. A teraz dzięki nim świat poznał tę fascynującą i pełną optymizmu historię, która przekracza najśmielsze fantazje. „Sugar Man” to najczęściej nagradzany dokument 2012 roku, laureat 6 nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach i jeden z oscarowych faworytów.

GŁOSY PRASY

„Ten film daje widzom wiarę, że prawdziwy talent zostanie odkryty, ciężka praca przyniesie owoce, a dobrzy ludzie zwyciężą”.
LA TIMES

Najbardziej optymistyczny film, jaki widziałem w życiu.
Q Magazine

Zachwycił widzów na całym świecie.
Next Movie

Prawdziwa historia, która wzrusza do łez.
New Yorker

Niektóre filmy dokumentalne są piękne, inne traktują o wyjątkowych tematach, a jeszcze inne opowiadają historie w niezwykły sposób. Ale czasami zdarzają się takie, jak „Sugar Man”, które mają to wszystko.
New Orleans Times

Ten fascynujący dokument to tak naprawdę detektywistyczna historia o poszukiwaniach niezwykłego amerykańskiego muzyka, którego poruszający głos i mądre teksty są praktycznie nieznane w Stanach, a miały wielki wpływ na losy ludzi w innych zakątkach świata.
USA Today

To bajka z tym, że prawdziwa. I do tego z wyjątkowo szczęśliwym zakończeniem.
Christian Science Monitor

Historia Rodrigueza wydaje się całkowicie niepojęta w dzisiejszym świecie, gdzie każda najdrobniejsza informacja jest przekazywana za pośrednictwem internetu. I sprawia, że ten film jest jeszcze ważniejszy. Oglądajcie więc go, słuchajcie Rodrigueza i dzielcie się tym.
New York Daily News

Niesamowicie wciągający dokument o fanach, nadziei i tajemniczym muzyku.
The New York Times

„Sugar Man” uświadamia, jak muzyka – czy literatura, malarstwo, inne dzieło sztuki – może przerosnąć wszelkie oczekiwania twórcy jeśli trafi do właściwych ludzi we właściwym czasie.
Miami Herald

Niesamowity, poruszający film o tajemnicy sztuki, sławie, muzycznym biznesie i o tym, co to znaczy żyć pełnią życia.
New York Post

Nie szukajcie niczego o Rodriguezie w internecie zanim nie obejrzycie tego filmu! Dajcie się najpierw porwać tej historii, posłuchajcie jego piosenek i poznajcie jego samego, a po seansie będziecie fanami nawet jeśli nigdy wcześniej o nim nie słyszeliście.
Rolling Stone


26 lipca (piątek) godz. 21:00
Park w Raszynie

WSTĘP WOLNY !

Zachęcamy do zabrania swoich kocyków / krzesełek / leżaczków oraz czegoś na komary 😉

Realizacja seansu plenerowego jest możliwa dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej w Ładach, która wypożyczyła ekran do tylnej projekcji i projektor.

 

#d7151a
Change this in Theme Options