Filmowe poranki dla dzieci

Centrum Kultury Raszyn ma zaszczyt zaprosić dzieci wraz z rodzicami na polską kreskówkę pt. „Mami Fatale!” wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą za m.in. oryginalne poczucie humoru, zabawne i kolorowe postaci oraz ciepłe przyjęcie przez najmłodszych widzów oraz oryginalny pomysł, humor sytuacyjny oraz kreowanie barwnych i ciepłych postaci (Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży „KinoJazda”, Nowy Sącz 2012, 2013).

MF_LOGO_PLZaprezentujemy Państwu 6 odcinków po 10 minut każdy, w tym odcinki nagrodzone „Kogutem” przyznawanym przez Jury Dziecięce Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Bajka adresowana jest do dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

TRESC_KIM_JEST_MAMIMami Fatale to opowieść o starszej pani, która uciekła od zgiełku miasta do malowniczej wioski razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, by poświęcić się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Jej małą chatkę otacza ogród, gdzie rosną owoce i warzywa niezbędne do przygotowania Maminych potraw. W sercu domku znajduje się kuchnia. To tam powstają smakowite dania. Ale w „Mami Fatale” nie chodzi wcale o objadanie się przysmakami. Bowiem atmosferę sielanki zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie naszych bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. W zwariowanym świecie Mami Fatale spotkać można prawdziwego wieloryba, czarnoksiężnika albo złośliwego sobowtóra. Tylko dzięki współdziałaniu trójki bohaterów możliwe jest zażegnanie kłopotów. Zawsze bowiem zwycięża przyjaźń. I można znów zasiąść razem na ławeczce przed domem, żeby spałaszować jakiś przysmak.

TRESC_NASZA_MISJAGłówną ideą serii „Mami Fatale” jest przekazywanie trwałych wartości uniwersalnych, takich jak wzmacnianie relacji rodzinnych, lojalności wobec przyjaciół, szacunku dla innych oraz środowiska naturalnego. Dodatkowo „Mami Fatale” w sposób nienachalny promuje zasady zdrowego żywienia pośród najmłodszych widzów. Intryga zawiązana wokół tematyki wybranego dania zwykle przenosi bohaterów ku nieoczekiwanym, zabawnym przygodom, a w zakończeniu wszyscy zasiadają do wspólnego posiłku.

Nasza seria ma inspirować do szukania kreatywnej formy spędzania czasu z dzieckiem przez wspólne kucharzenie. Rodzic może realizować nowe kulinarne pomysły, które w niekonwencjonalny sposób są w stanie złamać opór małych niejadków. Problem niejedzenia u dzieci lub nadwaga stały się plagą XXI wieku. „Mami Fatale” ma stanowić pretekst do rozmowy z dzieckiem na ten temat i wzbudzenia w nim zainteresowania, tym, co je.

 

19 marca (niedziela) godz. 13:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY !

#d7151a
Change this in Theme Options