Chopin w Austerii: Mischa Kozłowski

10 kwietnia Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Austerii na kolejne wydarzenie z cyklu „Chopin w Austerii”, podczas którego wystąpi Mischa Kozłowski. Recital rozpocznie się o 16.30. Wejściówki dostępne od 28 marca na biletyna.pl oraz w Austerii.

Po raz kolejny Austeria wypełni się twórczością Fryderyka Chopina. 10 kwietnia o 16.30 zapraszamy Państwa na recital fortepianowy Mischy Kozłowskiego. Bezpłatne wejściówki dostępne w Austerii w godzinach 9.00-19.00 oraz w serwisie biletyna.pl. Zapraszamy!

Mischa Kozłowski jest pianistą solistą i kameralistą, który został muzycznie ukształtowany przez Katarzynę Popową-Zydroń, studiował w Warszawie u Piotra Palecznego, Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej–Borzykowskiej oraz w szwajcarskim Bern u Tomasza Herbuta, Patricka Jüdta i Moniki Urbaniak-Lisik. Jako solista z orkiestrą zadebiutował w wieku 9 lat! Na swoim koncie ma wiele nagród. Koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Japonii, Chinach czy też Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kozłowski wystąpił w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, a także m.in. National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Rohm Theatre w Kyoto, Flagey w Brukseli, w siedzibie UNESCO w Paryżu, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, w Filharmonii Moskiewskiej, w Konzerthaus „Kultur-Casino”, Zentrum Paul Klee i Yehudi Menuhin Forum w Bernie. W 2022 roku na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina artysta wystąpił na Expo2020 w Dubaju z serią recitali chopinowskich. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation, Instytut Adama Mickiewicza oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie. Warto dodać, że artysta jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezesem Fundacji „Partnerstwo w Muzyce”.

Koncert będzie poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej

Zapraszamy serdecznie 10 kwietnia na kolejny koncert w ramach cyklu „Chopin w Austerii”.

Program koncertu:

  1. Ballada g-moll op. 23
  2. Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
  3. Preludia op. 28 (wybór): nr 14 es-moll, nr 18 f-moll, nr 22 g-moll, nr 24 d-moll
  4. Ballada As-dur op. 47
  5. Walc Es-dur op. 18
  6. Polonez As-dur op. 53

 

„Chopin w Austerii” – Mischa Kozłowski

10 kwietnia (niedziela) godz. 16:30

Austeria – filia Centrum Kultury Raszyn, al. Krakowska 1

Bezpłatne wejściówki dostępne w Austerii w godzinach 9.00-19.00 oraz w serwisie biletyna.pl.

Zapraszamy! 🙂

#d7151a
Change this in Theme Options