Chopin w Austerii

20 lutego Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Austerii na kolejne wydarzenie z cyklu „Chopin w Austerii”, podczas którego wystąpi Wojciech Kubica. Koncert rozpocznie się o 16.30. Zapraszamy!

Sala Balowa Austerii po raz kolejny wypełni się twórczością znakomitego Fryderyka Chopina. Fenomen, wspaniały artysta, wielki kompozytor i pianista. „Panowie, czapki z głów, oto geniusz” – powiedział po jednym z koncertów Chopina Robert Schumann.

20 lutego w Austerii będziemy rozkoszować się twórczością wybitnego Polaka. Pięknie się składa, ponieważ data koncertu wypada kilka dni przed datą urodzin Fryderyka Chopina – 22 lutego 1810 (część źródeł podaje również 1 marca).

Zapraszamy na recital fortepianowy  w wykonaniu Wojciecha Kubicy. Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. Wojciech Kubica jako solista i kameralista występował w całej Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma wiele nagród, wśród których można wymienić m.in. I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003), IV nagrodę oraz nagrodę specjalną za wykonanie sonaty Césara Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Val Tidone” we Włoszech(2004), II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2013), w  roku 2007 na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego otrzymał dyplom dla pianisty za szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych.

Wojciech Kubica doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem Nelsona Goernera, Karl-Heinza Kämmerlinga, Kevina Kennera, Vladimir Kraineva i Vladimira Viardo. W  latach 2005–2007 był pracownikiem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Muzycznej we Wrocławiu (‪2005- 2015). Od 2008 roku był asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2019 roku jest doktorem habilitowanym w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Program recitalu:

F.Chopin – Nokturn cis-moll op. posth

Etiuda c-moll op.10 nr 12

Nokturn Es-dur op. 55 nr 2

Ballada g-moll op. 23

Walc F-dur op. 34 nr 3

Barkarola Fis-dur op. 60

Polonez As-dur op. 53

Wejściówki na koncert do odebrania w Austerii od 15 lutego w godz. 9.00-19.00. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenia odbędzie się z zachowaniem obowiązujących reguł reżimu sanitarnego.

„Chopin w Austerii”

Wojciech Kubica – recital fortepianowy

20 lutego, godz. 16.30

Austeria – filia Centrum Kultury Raszyn

Al. Krakowska 1

Zapraszamy!

#d7151a
Change this in Theme Options